47 ilde büyük operasyon... 47 ilde büyük operasyon...

Karabük sınırlarındaki Filyos çayında cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın(17)şüpheli ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma 2'si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Genç kızın telefonunda cinsel taciz mesajları olduğu öğrenildi.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın cansız bedeni 26 Mart'ta tren makinistinin ihbarı sonrasında bulunmuştu. Genç kızın ölümünün ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı sürdüren jandarma ve polis ekipleri, ormana giden yol güzergahındaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, bir hafta boyunca yapılan incelemede, Dinabongho’nun da aralarında olduğu 6 kişinin otomobille ormana gittiklerini belirledi. Jandarma ve polisin bu sabah ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda S.Ç., İ.Ç., Y.Y. ve 2 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 5 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde de arama yapıldı.

VÜCUDUNDA MORLUKLAR, TELEFONDA TACİZ MESAJLARI

Ön otopsi raporuna göre, kesici, delici ve ateşli silah yarasına rastlanmayan Dinabongho'nun ense ve böbrek bölgelerinde küçük çaplı morluklar tespit edildiği belirtildi.

Öte yandan kızın yeni telefon aldığı için eski telefonunu Gabon'a göndermeye çalıştığı sırada yardımcı olması için görüştüğü kişiler tarafından yazılı tacize uğradığı öne sürüldü. Telefonu, önce İstanbul'a göndermesi gereken Dinabongho'ya yardımcı olacaklarını söyleyen kişilerin, kendisine cinsel taciz mesajları attığı öğrenildi.

Editör: Abdullah KARABACAK