İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde bir lisede kaydedilen görüntüler kan dondurdu. Videoda, bir öğretmenin sınıfta öğrencisini darp ettiği anlar yer aldı. Olayın sosyal medyaya yansımasının ardından öğrencinin yakınlarının da öğretmeni darp ettiği ileri sürüldü.

ELİNDEKİ KİTAPLA ART ARDA VURDU

Deha liseliler valilerini unutmadılar... Deha liseliler valilerini unutmadılar...

Beylikdüzü'nde ders esnasında öğretmen ya da idareci olduğu düşünülen bir şahıs, erkek öğrenciyi eline aldığı kitapla darp etti. Sınıftaki öğrenciler tarafından kayıt edilen görüntüler sosyal medya platformlarında kısa sürede yankı uyandırdı.

Olay, bu sabah Beylikdüzü Birlik Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Lisesi'nde yaşandı. İddiaya göre, 9. sınıfta okuyan Yusuf E. gürültü yaptığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından uyarıldı. Daha sonra öğretmeniyle tartışan öğrenci, yerine geçerek oturdu. Sinirine hakim olamayan edebiyat öğretmeni Mehmet E.B., Yusuf E.’nin yanına gelerek kitapla kafasına vurmaya başladı. Öğrenci, “hocam” diyerek durmasını istediği esnada ise öğretmen “daha çok vuracağım” diyerek kitapla vurmaya devam etti. Sınıfın içinde arkadaşlarının yanında darp edilen öğrenci ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

ÖĞRENCİ YAKINLARI DA ÖĞRETMENİ DARP ETTİ

Sosyal medyaya düşen görüntüler sonrası öğrenci Yusuf E.’nin yakınları okula gelip öğretmen Mehmet E.B.’yi darp etti. İhbar sonrası olay yerine polis ve ambulans sevk edildi. Öğretmen Mehmet E.B hastaneye sevk edildi.