Zonguldak'ın Devrek ilçesinde tartıştığı komşusunu bıçakla öldüren, kocasını yaralayan sanık ile suça azmettirdiği öne sürülen babası hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 6 Ağustos 2022'de Devrek Rüştü Onur Caddesindeki apartmanda yaşanmıştı. Mert Serkan L. (24) ile komşuları terzi esnafı Hacer (55) ve kahvehane işletmecisi eşi Aydın Alkan (59) arasında tartışma çıkmıştı. Mert Serkan L, bıçakla saldırdığı çiftten Hacer Alkan, hayatını kaybetmişti.

Polis ekiplerince saklandığı adreste yakalanan şahıs, gözaltı işlemi esnasında baltayla mukavemette bulunmuştu. Tutuklanan Mert Serkan L'nin babası İsmail L. de gözaltına alınmış, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

SAVCILIK İDDİANAMEDE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, kan donduran olay hakkında iddianame hazırlandı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanık Mert Serkan Lülleci'nin, apartman boşluğunda tartıştığı Hacer Alkan'ın kendisine hakaret ettiği, bunun üzerine mutfaktan aldığı bıçakla komşusunu boynundan, kocasını da boğuşma sırasında aynı şekilde boynundan yaraladığı yönündeki ifadelerine yer verildi.

Şizofreni hastası olduğunu, maktul ve eşiyle aralarında geçmişe dayalı husumet bulunduğunu ileri süren sanığın, daha önce başka sebepten cezaevinde yatan babasının da Alkan çiftiyle husumeti bulunduğu yönündeki ifadelerine yer verildi.

İddianamede, sanık İsmail L'nin suçlamaları reddettiği ve oğlunun akıl hastası olduğunu savunduğu dile getirildi.

Sanık Mert Serkan L'nin "kasten adam öldürme ve kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen iddianamede, sanık İsmail L'nin de oğlunu üzerine atılı suçları işlemeye azmettirdiği gerekçesiyle aynı cezaya çarptırılması talep edildi.

Cinayete kurban giden Hacer Alkan'ın eşi Aydın Alkan, adalete inandığını kaydetti.

47 ilde büyük operasyon... 47 ilde büyük operasyon...