CHP 28. dönem milletvekili aday adayı Neriman Posbıyık, partisinin aday listesini değerlendirdi.  

Kendi isminin listede yer verilmemesiyle ilgili açıklama yapan Posbıyık, "Milletvekilliği sıralamasında şahsıma yer verilmemesi benim için sadece bir detaydır. Parti yöneticilerimizin kararını saygıyla karşılıyorum." ifadesini kullandı.

Posbıyık, açıklamasında şunları söyledi:

5 yıl önce tarihte bugün... 5 yıl önce tarihte bugün...

"Değerli hemşehrilerim, kıymetli dostlarım, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer..

Ülkemizin geleceği için çok büyük önem arz eden 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimleri için, partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Zonguldak Milletvekili Aday Adayı oldum.

Partimizin yetkili organlarınca yapılan değerlendirme sonucu Zonguldak Milletvekili Adayları belirlenmiştir.

Sıralamaya giren tüm adaylara başarılar diliyorum.

Bir cumhuriyet kadını, emekli bir öğretmen olarak bugüne kadar hiçbir zaman kişisel meseleler, partimizin, cumhuriyetin ve ülkemizin önüne geçmedi, geçmeyecektir.

Bunun için Milletvekilliği sıralamasında şahsıma yer verilmemesi benim için sadece bir detaydır. Parti yöneticilerimizin kararını saygıyla karşılıyorum.

Bundan sonra da halkımızla bir arada olmaya, dertleriyle dertlenmeye devam edeceğim. Partim  Cumhuriyet Halk Partisi için ve bölgem için mücadele etmeyi sürdüreceğim. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nın başarısı için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Sevgilerimle…"