Sahil şeridindeki kentlerde düzenlenen "Müsilaj" operasyonunun Zonguldak ayağında gözaltına alınan 16 şüphelinin sorgusu sürüyor.

KOM Daire Başkanlığı'nca sahil şeridindeki illerde baskı, cebir, tehdit ve şiddet yöntemlerini kullanarak turizmi olumsuz yönde etkileyen mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik 16 ilde eş zamanlı "Müsilaj" operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında 16'sı Zonguldak'ta olmak üzere 315 kişiye gözaltı kararı verildi.

“Kayıt dışı istihdam yüzde 30’lara düştü” “Kayıt dışı istihdam yüzde 30’lara düştü”

Zonguldak'ta KOM ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 16 zanlı, Atatürk Devlet Hastanesi Site Ek Hizmet Binası'na getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Kent merkezi ile birlikte Çaycuma ve Devrek ilçelerinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüphelinin "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma" iddiasıyla sorgusu sürüyor.

Baskında ele geçirilen ele geçirilen silahlar ve bunlara bağlı mermiler ve bazı dokümanlara el konulurken şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtiliyor.