Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Okan Şentürk, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesindeki Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Yiğit’i makamında ziyaret etti.

‘’MÜDÜRÜMÜZ İYİKİ VARSINIZ’’

Başkan Yiğit, müdür Şentürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’Müdürümüz her daim olmak üzere bizlerle yakından ilgilenmektedir, iyiki varlar, sürpriz ziyareti bizleri ziyadesiyle mutlu kılmıştır. Diğer yandan da şehit madencilerin yakınlarından kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmeleri sürecinde de ilgi ve alakalarını takdire şayan olarak görüyoruz’’ dedi.

GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı

MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTULAR

Her yıl mart ayının ikinci haftasında geleneksel olarak tüm maden şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttuklarını anımsatan Başkan Yiğit, bu kez ramazan ayına denk gelmesinden dolayı programı 3 Mart Pazar günü Karadeniz Ereğli ilçesindeki dernek binaları önünde saat 13.00-16.00 arasında tüm maden şehitleri için okuttuklarını bildirdi.

MÜDÜR BİLGİLENDİRDİ

Müdür Şentürk de şehit madencilerin yakınlarından kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmeleri süreciyle ilgili bilgiler verdi, misafirliğinden dolayı dernek başkanına ve nezdindeki yöneticilerine ve üyelerine kalben şükranlarını sunduğunu ifade etti.

HABER: ORHAN AKYÜZ