4 milyon haneye elektrik desteği: Kiracılar da yararlanacak 4 milyon haneye elektrik desteği: Kiracılar da yararlanacak

Brent petrolün varil fiyatının sert yükselmesi ve döviz kurlarındaki yukarı yönlü hareketlilik yine akaryakıta zam olarak döndü. Bu gece yarısından itibaren motorin ve benzine zam geliyor.

Akaryakıt fiyatları üzerinde etkili olan petrol fiyatları yeni haftada sert yükselerek 89 dolara kadar dayandı. OPEC ve aralarında Rusya'nın da bulunduğu müttefikleri (OPEC+), kasım ayı üretim kotalarına son şeklini vermek üzere çarşamba günü OPEC'in Viyana'daki merkezinde bir araya gelecek.

Bloomberg, düşen petrol fiyatları ve şiddetli piyasa oynaklığı karşısında grubun, üretimi günde 1 milyon varilden fazla azaltma olasılığını değerlendireceğini bildirdi. Bu büyüklükte bir üretim kesintisi kararı çıkması durumunda pandemiden bu yana en büyük kesinti gerçekleştirilmiş olacak.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Akaryakıt piyasası uzmanı gazeteci Cahit Saraçoğlu'nun aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren benzine 62 kuruş, motorine ise 1 lira 10 kuruş zam gelecek.

LPG'de ise 75 kuruşluk bir olası indirim söz konusu.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 23.10 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19.25 liradan satılıyor.