(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, kentteki farklı branşlardan gönüllü öğretmenlerden oluşan ekiplerinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevinç ve coşkusunu Kahramanmaraş’ta depremin etkilerinden uzaklaşmaya çalışan çadır kentteki çocuklarla paylaştıklarını bildirdi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Müdürlüğümüz koordinasyonunda gönüllü öğretmenlerden oluşan ekip, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuklarımızın bayram coşkularına ortak oldular. Yaptıkları etkinliklerle bayramın heyecanını hem kendileri yaşadılar, hem de çocuklarımıza yaşattılar.
Çocuklarımız, umudumuz, yarınlarımız, ülkemizin aydınlık geleceği… Ülkemiz ve dünya tarihinin en ağır felaketlerinden birini yaşamanın hüznüyle dolduğumuz bu yıl, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte idrak ettik.
Bu güzel ülkemizin güçlü birlikteliği ve birbirimize yeniden sarılmanın sevinciyle bir yandan depremin yaralarını sararken, bu gün 103 yıllık bir bayrama uyanan çocuklarımızın yüzündeki tebessümle gelecekten daha umutluyuz.
Deprem bölgesinde çocuklarımızın bayramlarını paylaşmak, yüzlerinde tebessüme vesile olmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kahramanmaraş’a giden Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından belirlenen çadırkentte bulunan çocuklarımızın bayram sevinci ve heyecanını ilimizden giden gönüllü öğretmenlerimiz paylaştılar. Rehber öğretmen, psikolojik danışman, çocuk gelişimi ve eğitimi alanı öğretmenlerimizin oluşturduğu ekiplerimiz, oradaki evlatlarımızın gönüllerine dokundular. Öğretmenlerimizi bayram sabahı bölgeye uğurlarken çok duygulanmıştık, Kahramanmaraş’ta çocuklarımızla yaşadıkları bayram sevincini, heyecanını da görünce bir kez daha duygulandık.

‘ÇOCUKLARIMIZ, AYDINLIK YARINLARIMIZIN MİMARLARIDIR’

Aydınlık yarınlarımızın mimarı çocuklarımıza, Gazi Mustafa Kemal Atatürk  tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu özel günde, eğitim ailemizi temsilen Kahramanmaraş'ta bulunan gönüllü öğretmenlerimizin her biri, çocuklarımızla geçirdikleri vakti çok anlamlı bulduklarını, her bayramın çocuklar için sevinç kaynağı olduğunu, ancak bu bayramda Kahramanmaraş’ta bulunarak depremden etkilenen çocuklarımızla geçirdikleri zamanı ve bayram heyecanını unutamayacaklarını ifade ettiler. Emeklerine, yüreklerine sağlık.
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi, asrın felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet minnet saygıyla yad ediyorum.
Tüm dünya çocuklarıyla birlikte geleceğimizin ışığı evlatlarımızın ve kıymetli milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.
Çocuklarımızın Tebessümü, Ülkemizin Umudu…. Gözbebeğimiz Sevgili Çocuklarımız İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz…’’

2904b035-3a1d-4774-93ba-81d40b3add6e

299be529-0d87-4b47-85b8-3f76de726633

Liselilere piyango çıktı... Liselilere piyango çıktı...

8f1d0493-b17e-488c-8e38-7f8ce8c51c8d

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK