Saadet Partisi tarafından Millet ittifakına Dedeman Otel'de iftar yemeği düzenlendi.

Dedeman Otel’de düzenlenen iftar yemeğine CHP listesinden milletvekili adayı olarak giren Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğ Ertuğrul, Doğa Şanlıoğlu, Merve Kır ve Cemalettin Sağtekin ile birlikte CHP İl Başkanı Murat Pulat, İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Kutayer, Demokrat Parti İlçe Başkanı Menderes Uzun, partilerinin ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İftar öncesi Kuran-ı Kerim okunup dua edilmesinin ardından iftar yemeğine geçildi.

İftar programıyla ilgili konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, “Bugün Ramazan ayının 24. gününde birlikte iftar açmamıza imkan tanıyan Cenabı Hakk'a şükrediyorum. Ramazan ayının son on günü bir çok müjdelerle doludur . Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi bu son on günde gizlenmiştir.Rabbim kadir gecesine eren kullarından kılsın bizleri.

14 Mayıs seçimlerine 29 gün kala ittifak ortaklarımızla birlikteyiz bu salonda CHP İl Başkanı Murat Pulat, İyi Parti İl Başkanı Erdal Gülay, Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Kutayer, Deva Partisi İl Başkanı Samet Albayrak, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Memişoğlu, Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Menderes Uzun aramızdalar .

Yine bu seçim döneminde üzerlerinde büyük sorumluluk bulunan milletvekili adayları;

CHP milletvekili adayları Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğrul, Doğacan Şanlıoğlu, Merve Kır, Cemalettin Sağtekin, İyi Parti milletvekili adayları Evrim Balbaloğlu, Tolga Gören, Yiğitcan Yıldırım bizlerle birlikteler. Geleneksel Zonguldak iftar davetimize icabet etikleri için teşkilatım ve partim adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kıymetli katılımcılar, değerli basın mensupları bu iftar programı münasebetiyle birkaç hususa temas etmek istiyorum.

Türk demokrasi tarihinde eşsiz bir birlikteliğe imza atan Genel Başkanlarımız milletimizin ve devletimizin kronikleşmiş sorunlara çözüm bulmak adına çok büyük fedakarlıklarda bulundular. Bu seçim için çok kıymetli olan bir seçim işbirliğini başlattılar. Millet ittifakı adı altında sayısız toplantılar yapıldı ve binlerce saat mesai harcandı.Genel merkez görevlilerimiz gece gündüz çok çalıştılar ve ortaya ortak politikalar mutabakat metni ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş yol haritası adlı somut, net planlar  ortaya çıkardılar.

Şimdi bunlar tam manasıyla meydanda dururken karşı cenah olan 5 li masa ortak hiçbir politik metne birlikte imza atmadılar. Yeni seçim sisteminin yürürlüğe girmesi ile de bizlerin daha güçlü bir biçimde TBMM’de temsil edilmemiz adına genel merkezlerimiz yeni bir çalışma ortaya koydular, ortak liste çalışması . Bu çalışma neticesinde Türkiye genelinde Saadet Partisi 24 isim , Deva Partisi 25 isim , Gelecek Partisi 19 isim , Demokrat parti 3 isim ile Chp listelerinden seçime girme kararı alınmış oldu.15 ilde de Chp ve İyi parti ortak liste neticesi çıktı.Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.Chp ile 81 ilde ortak listeleri 1.parti yapmak ve 24 seçim çevresinde Saadet partili adaylara listede yer vermek üzere ahitleştik. Sözümüzün gereği olarak 81 ilde ortak listelere oy verip oy verilmesini temin edeceğiz.Saadet Partisi güven ve söze sadakat demektir.

Millet ittifakının Zonguldak temsilcileri olarak bu kararlara sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğiz. Bizim adayımız 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.  Bu vesileyle partilerimiz grup kurmanın formülü ile meclise girecek, kabinede temsil edilecek ve Genel başkanlarımızda Cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır.

NEYE OY VERİYORUZ ?

• Kendi İttifakımıza,

• Ortak Cumhurbaşkanı Adayına,

• Ortak Listeye,

• Saadetli Milletvekili Adaylarına oy veriyoruz.

Yalan ve talan düzenin son bulmasına oy veriyoruz.

Bu sistemin değişmesine oy veriyoruz.

TBMM’de Saadet Partisi’nin grup kuracak formülleri hayata geçirme imkanına oy veriyoruz.

Bir sonraki seçimlere güçlü, etkili ve yetkili bir parti olarak girme fırsatına oy veriyoruz.

ADAYIMIZ OLMAYAN İLLERDE NE YAPACAĞIZ?

Listelerde partimizden adayların olmadığı illerde sanki o ilde adayımız varmış gibi ve kazanacakmış gibi çalışmalıyız. Bunun için ittifakı güçlendirecek düzeyde, planlı ve yeteri dozda aktif ve dahil olmalıyız. Ortak listeyi kazandıracak inanç ve kararlılıkla daha önceki seçimlerde nasıl bir heyecan duyuyorsak aynı heyecanı taşımalı, yansıtmalı ve yaymalıyız.

AK Parti de istifa depremi... AK Parti de istifa depremi...

SEÇİM BOYUNCA DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Genel strateji ve söylemlerimizin dışına çıkmamalıyız. Ortak söylemlere sadık kalmalıyız. Ortak mesajları ve vaatleri taşımalı ve yaygınlaştırmalıyız. Ortak mutabakat metnini okumalı en azından göz gezdirmeliyiz. Metnin özeti mutlaka okumalıyız. Vaat ve politikalarımıza hâkim olarak konuşmalıyız. Ortak mutabakatın dışına çıkmamalıyız.

Üye ve seçmenlerimizi düzenli olarak ziyaret etmeli ve bilgilendirmeliyiz. Seçim bölgelerimizde temas kurmadığımız tek bir üye bırakmamalıyız.

SOSYAL MEDYA VE İLETİŞİM KANALLARIMIZI NASIL KULLANACAĞIZ?

 Genel Merkezle etkileşim halinde kalarak iletişim çalışmalarımızı yürütmeliyiz. Kafamıza göre değil kararlara göre hareket etmeliyiz. Tüm sosyal medya mecralarında var olmalı, aktif ve güncel bir şekilde içeriklerimizi yoğun olarak paylaşmalı ve yaygınlaştırmalıyız. Hızlı yayılım için ilden ilçeye, ilçeden mahalleye, mahalleden sandıklara inecek şekilde gruplandırılmış whatsapp toplu mesaj listeleri kurarak içeriklerimizi yaygınlaştırmalıyız. Sosyal medyada seçmenlerle katiyen tartışmamaya girmemeli, ortak söylemlerimizi anlatmalıyız. Muarızlarımızın kara propaganda, iftira ve hakaretlerine aynı şekilde yanıt vermemeli, işimize bakmalıyız.

Sözlerime son verirken Ramazan bayramınız şimdiden mübarek olsun , sağlıklı ve huzurlu bir bayram dilerim. 14 Mayıs’ın  zafer günümüz olmasını , seçim sandık sonuçlarının yeniden büyük Türkiye, Yaşanabilir bir Türkiye , yeni bir Dünya’nın kurulmasına vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum."

b6aa42b7-18aa-42b4-b445-b83d3eb36c0c

8d8da436-9366-4dab-89d9-087b6efddc6d

4fd47da0-1ba4-4ae7-9bda-5c175b6a8bdb

a3cbe255-e3e4-4663-8134-0476a1256676

6089cf07-67b2-4e68-8ab3-793d7a4b1adb

b6aa42b7-18aa-42b4-b445-b83d3eb36c0c (1)