Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Zonguldak milletvekili aday adayları, düzenlenen törenle partililere tanıtıldı.

MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk, Alaborina Restaurant’ta gerçekleştirdikleri 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Zonguldak’tan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan aday adaylarını tanıtım toplantısında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şöyle konuştu:
"14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi hak ile batıl arasında gerçekleşecek bir tercih halini almıştır. Bir tarafta ülkemizin bekasını korumaya, savunma sanayisi başta olmak üzere teknolojik anlamda büyük atılım yapmış ve daha büyük atılımlar atmak üzere yeminli Cumhur İttifakı, diğer tarafta ise 40 bin asker, kundaktaki bebeklerin katili, ABD ve bir takım Avrupa devletleri tarafından desteklenen HDPKK ile kol kola girmiş, yine aynı devletler tarafından tam desteklenen, yapmış oldukları ortak seçim mutabakatı olarak nitelendirdikleri yabancı menşeli bir kitapçığın Avrupalılar tarafından tebrik edilmesini bekleyen, İHA'mıza, SİHA'mıza dahi laf etme cüretinden bulunanların oluşturduğu 7-8 daha doğrusu sayısını bizim bile tam olarak bilemediği sayıda isimlerin toplandığı Millet İttifakı.
Burası gerçekten çok önemlidir. Bu seçim normal bir seçimin dışına çıkmış bir haldedir. Vatandaşlarımızın her yönüyle düşünüp karar vermesi en büyük temennimizdir. Özetle bir tarafta istikrarın devamını savunanlarla diğer tarafta ne olacağı belli olmayan gelecek ile olumsuzluk hariç hiçbir şey vadetmeyen bir güruh. İnşallah, sağduyulu vatandaşlarımızın tercihleriyle yeniden Cumhur kazanacak, istikrarlı yükseliş devam edecek, küresel güç olma yolunda atılmış büyük adımlar bizleri ‘Turan’  yolundaki hedefimize daha da yaklaştıracaktır. İşte böyle bir ortamda, bu kutlu yürüyüşte ben de hizmet etmek istiyorum diyen, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kutlu 3 hilalli bayrağı altında milletvekili aday adayı olan kıymetli yol arkadaşlarımızı sizlere takdim etmek istiyorum."
Başkan Öztürk’ün, konuşmasının ardından milletvekili aday adayları tek tek konuşarak kendilerini tanıttılar.
Milletvekili aday adaylarından MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi 
Murat Kotra, konuşmasında, ‘’2019 yılından beri Zonguldak'ın her türlü sorun ve sıkıntısına teşkilat olarak sahibiz. Bundan dolayı da aday adayı başvurumuzu yaptık. Milletvekili seçildiğimizde, Zonguldak'ın hiçbir sorunu sümen altı edilmeyecektir. 8-9 aydır TTK ve özel maden ocaklarımızın sıkıntılarını kamuoyuna duyurmak konusunda öncü olduğumuzu düşünüyorum’’ dedi.
Milletvekili aday adaylarının isimleri şöyle:
Murat Kotra, İlkay Varol Demirköse, Ayhan Günaydın, Bayram Bozkurt, Enes Karagöz, 
Engin Sunat, Fatih Yıldırım, Gökçe Akman Köse, Hüseyin Duran, Kerem Akca, 
Okan Uzun, Özkan Miyanyedi, 
Özlem Taşkın ve Semih Aydın.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı

Bu arada milletvekili aday adaylığı için başvuran Yasin Çiçek’in, aday adaylığından çekildiği öğrenildi.

HABER: ORHAN AKYÜZ