Kozlu'da yıllardır atıl vaziyette bırakılan AVM binasının özel hastane olarak faaliyete geçirilmesi gündemde. Konuyu kamuoyuyla paylaşan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, en az 500 kişinin çalışacağı özel bir hastaneyi hayata geçirmek için görüşme halinde olduklarını duyurdu.

Kullanırken bir kez daha düşünün: Faydası değil zararı var! Kullanırken bir kez daha düşünün: Faydası değil zararı var!

Başkan Bektaş, açıklamasında şunları söyledi:

"AVM olarak yapılan, aradan geçen uzun süre sonunda bina yapımı tamamlanan; ancak her geçen gün virane haline gelen yerle ilgili görüşmeler yapıyoruz. Tamamen kendi girişimlerimizle bu alanı Kozlu’ya kazandırmak için çabalıyoruz. Konuyu önümüzdeki meclise getireceğiz. Bu binayı belki de kamulaştıracağız. Oranın özel hastane yapılmasıyla ilgili çok ciddi görüşmelerimiz var. En kötü ihtimalle kamulaştırmaya kadar gideceğiz. Şu anda Zonguldak’ta özel hastaneye ihtiyaç var. Bu hastanenin ilçemizde olması da ilçemiz adına son derece fayda sağlayacaktır. Kozlu'da iyi bir özel hastane çok ciddi iş yapar ve Kozlu'nun tarihini değiştirecek.

Hastane konusunda geçen hafta yaklaşık 5-6 saat süren toplantı yaptık. İnşallah hayırlı olacak. Bu binayı özel hastane yaptığımızda en az 500 kişi çalışacak. İlçemizin kalitesine, ekonomisine, bölgedeki statüsüne çok önemli katkılar sağlar, tam anlamıyla Kozlu'nun tarihini değiştireceğiz"