Meteoroloji'den 20 kente 'sarı' ve 'turuncu' alarm: Sağanak, kar, fırtına...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Van, Hatay, Kahramanmaraş, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Adana’nın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Kıyı kesimler, Marmara’nın doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Sinop ve Hatay çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı, Malatya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yer yer pus ve sis görüleceği de tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Sinop ve Hatay çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı, Malatya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamlar, buzlanma, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı uyarısı yapıldı.

20 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KOD
Meteoroloji'den Adana, Adıyaman, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Hatay, Mersin, Kastamonu, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Zonguldak, Karaman, Bartın, Karabük, Osmaniye ve Düzce için sarı; Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

HAVA SICAKLIĞI
Hava sıcaklığının Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Dere yatakları temizleniyor Dere yatakları temizleniyor

RÜZGAR
Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Adana, Antalya, Kahramanmaraş, Karaman, Mersin ve Osmaniye'de ise kuvvetli esmesi bekleniyor. ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.