2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Zonguldak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 9.Sınıflar  Önlük Giyme Töreni gerçekleşti.

Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen törene, İl Millieğitim Şube Müdürü Hamza Eryiğit, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, BAKKA TemsilcisiÜmran Can Öztürk, ZOTEV Başkanı Fikret Zaman ve Vakıf yöneticileri, , Okul Aile Birliği BaşkanıTemel Avcı, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Açılış sunuşunda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, okul adına yapılan ön konuşmada; “Meslek ve eğitim alanında kaliteli hizmet sunmayı, nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hizmeti alması, çok yönlü bireyler olarak yetişmesi ve bir üst öğrenim programına hazırlanması bizim önceliğimizdir. Okulumuzda eğitim ve öğretim çalışmaları sürecinde eğitim öğretim olanaklarını en üst düzeyde kullanmak, etkili bir iletişim-etkileşim içerisinde olmak, karşılaşılan durumları, sorunları velilerimizle karşılıklı iş birliği ve anlayış içerisinde çözmek, öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini birlikte değerlendirmek, kişisel  gelişimlerini, akademik, duygusal, davranışsal ve sosyal becerilerini geleceklerine yön verecek şekilde geliştirmek temel hedefimizdir. Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir ” denildi.

ZTSO Başkanı Metin Demir

Daha sonra, ZTSO Başkanı Metin Demir söz aldı. Demir, yapılan çalışmadan dolayı başta okul müdürü ve öğretmenleri olmak üzere tebrik etti. Sanayi Odası olarak Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinin önemine değinerek, TOBB ve Ticaret Sanayi Odası olarak okulumuzla birlikte yapılan protokolün önemine değindi. Özellikle Cumhuriyetimizin 100. Yılına yaklaştığımız su zamanda üretime dönük eğitimin ve buna uygun yetişmiş elemanın ihtiyacına ve aranan özelliklerine dile getirdi ve okulumuzun, öğretmenlerimizin bu konuda ki özverisi ve çabasına teşekkür etti. Demir, özellikle Sanayi’de aranan eleman konusunda önümüzdeki süreçte okul ve özel sektör işbirliği ile bu verimi dahada ileri taşımamız gerektiğine vurgu yaptı.

ZOTEV Başkanı Fikret Zaman

Daha sonra ZOTEV Başkanı Fikret Zaman söz aldı.Zaman yaptığı konuşmada, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi eski adıyla EML Vakfı olarak bizlerde vakıf üye ve yöneticileri olarak okulumuza yönelik yapılması gereken hizmetlerde elimizden gelen desteği verdik vermeyede devam edeceğiz. Okulumuzun neredeyse Cumhuriyetle yaşıt olduğu ve ülkenin sanayisine yetiştirdiği elemanlarla önemli katkı sağladığı, yine bu konuda özellikle kentimizde ekonominin ana damarı olan Kömürün çıkartılmasından, pazarlanması ve teknik işlerine kadar olan tüm hizmetlerde okulumuz mezunlarının önemli görevlerde olduğunu bu nedenle okulumuzun varlığı ve değeri biçilmez bir noktadadır. Bu nedenle bu programı düzenleyen başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum, Başarılar diliyorum dedi.

Okul Müdürü Muhammet Yıldız

Son olarak Okul Müdürü Muhammet Yıldız söz aldı. Yıldız, öncelikle bu konuda desteklerini esirgemeyen, başta Millieğitim İl Müdürlüğüne, projelerimize her türlü destek veren ve yanımızda olan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ve Yönetim Kuruluna, BAKKA yetkililerine ve okulumuzun Vakfı ZOTEV Başkanı Fikret Zaman ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza,Okul Aile Birliğine teşekkür ediyorum.

Bu proje aynı zamanda öğrencilerimizin motivasyonunun daha da artmasına ve okul-sanayi işbirliği içinde oluşan çalışmaların iç içe geçtiği ve geleceğin yetişmiş insanına önemli katkı sağlayacağına inancımla katkı veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından 9.Sınıf öğrencileri sırasıyla önlük giyinmesi gerçekleşti.

Önlük giyinme töreni sonrası öğrencilerin gelecekteki mesleki davranışları ve yaşam biçimini ifade eden, yemin töreni gerçekleşti.

Daha sonra Liseler arası yarışmada ikincilik ödülünü kazanan, Vocatlon Ekibinin, sinevizyon gösterimi ve başarı plaketlerinin verilmesiyle Önlük Giyme Töreni sona erdi.

Muhammet Hoca Müdür

Teknoloji

Toplu

350 milyon yaşında, görmeye doyamıyorlar... 350 milyon yaşında, görmeye doyamıyorlar...

Fikret Zaman

Muhammet Hoca Müdür (1)-1

Muharrem Sarıkaya

Metin Demir2