Zonguldak Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Özel Halk Otobüsü ihalesi sonuçlandı. Belediye Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve ihale komisyonun katılımıyla basına kapalı yapılan ihaleyi, iş adamı Erdinç Kargidan'ın 'Er-Kar' firması kazandı.

Maden yangınlarına önlem! Maden yangınlarına önlem!

 Tek firmanın katıldığı ihaleye, öğlen ilk teklifi veren Kargidan, öğleden sonra komisyona 10 yıllığına 1 milyon 120 bin TL'lik ikinci teklif sundu. Komisyon, 15 gün sonra kesin kararını, ‘Er-Kar’ firmasına tebliğ edecek.

İhalenin ardından ihale sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Kargidan, “Yeterlilik alan tek firmaydık. 15 gün içerisinde sonuç bize tebliğ edilecek. Zonguldak’ta sıkıntılı olan toplu taşımacılık sürecini birlikte aşacağız. Biz taşımacılığa uzun yıllar baba mesleği olarak devam eden bir firmayız. Bakın biz buradayız ama burada ikinci firma yok. Kentteki belediye başkanlarından bana sahip çıkmasını beklemiştim. Ben bugün o İstanbullu firmanın ve bizim bıraktığımız işi tam 4 katı fiyatla beraber teklif edilen firmanın da burada olmasını isterdim. Bu kentte biz para kazanıyorsak bu kente paramızı harcayacağız. Ben bugün buradayım burada olmaktan da gurur duyuyorum. Ben bu kentin çocuğu olduğum için gurur duyuyorum. Arkadaşlar 6 ay önce Zonguldak’a gelen firma Zonguldak’taki milletvekillerinin de belediye başkanlarımızın da ayıplı markasıdır. O ayıplı markasıdır ben evladıyımdır. Bizi bir birimizden ayıracaksınız.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ BİNECEK

Ben Allah izin verirse bu yılın sonuna kadar ekonomi düzelecek ve ekonomi rayına oturacak diye bekliyorum. O yüzden de bu girişimin içerisindeyim. Allah izin verirse işimizi alacağız ve alnımızın akıyla işimizi götüreceğiz. Yani ben bu kadar mağduriyetin içerisinde elimden gelen mücadeleyi vereceğim ve mahallelilerimiz ve insanlarımız da bize sahip çıkacak. 65 yaş üstüler ücretsiz binecek. Zaten 65 yaş üstünden daha çok bizi maliyetler zor durumda bıraktı. Otobüs taşımacılığı anlamında sadece Zonguldak’ta değil Türkiye’nin her yerinde yaşanıyor. Ama bunu hep beraber el ele aşacağız.”

Kargidan'ın firması, 2020 yılında yapılan özel halk otobüsü ihalesini az farkla kaçırmıştı.

Editör: Abdullah KARABACAK