Zonguldak maden işçileri, deprem bölgesinde destan yazıyor. Yeraltında tahkimat ve ocak sürme işlemlerini ustalıkla yapan TTK Tahlisiye (Kaza Kurtarma) ekipleri, deprem enkazında tahkimat açarak kurtarılmayı bekleyen depremzedeleri kurtarıyor. Madencilerin enkaza sürünerek kurtarma anları duygulandırdı... Sidra bebeğin kurtarılma anları böyle görüntülendi.

Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından paylaşılan görüntünün altına düşülen not, herkesi duygulandırdı:

"Deprem bölgesinde Maden işçilerimizin bu mücadelesi karşısında duygulanmamak elde değil. Allah güç kuvvet versin, yokluklarını göstermesin.. Sidra böyle kurtarıldı.."

Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin” Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin”

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı Amasra Müessesesi'nde maden işçisi olarak görev yapan Yasin Kalem, depremin en çok vurduğu Hatay Kırıkhan'da kurtardıkları 5 yaşındaki Sidra ile mutluluk pozu verdi.Yasin Kalem, sosyal medyada yaptığı duygusal paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Bizlere mucize yaşattıran Rabbime şükürler olsun. 5 yaşındaki dünyalar güzeli Sidra’yı sağ salim aldık. Kardeşleri 8 aylık Nur ve 3 yaşındaki Seyfettin inşallah cennette en güzel yerlerini aldılar."

ffff

fgh