2023'te 94 gazeteci öldürüldü 2023'te 94 gazeteci öldürüldü

Pakistan hükümeti, Güneydoğudaki depremzedelere bir aylık maaş bağışlamaya karar verdi. Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için fon açan hükümet, 18’den 22’ye kadar rütbesi olan devlet memurlarının da bir günlük maaşlarının bu fona yatırması kararı alındı.

Pakistan hükümeti, Türkiye'yi vuran yıkıcı depremin kurbanlarına yardım etmek için oy birliğiyle bir aylık maaşlarını bağışlama kararı aldı.

Yerel haber kaynaklarına göre karar, Türkiye ve Suriye'deki deprem sonucu hayatını kaybeden binlerce kişinin ruhları için Fatiha okuyan Başbakan Şahbaz Şerif başkanlığındaki federal kabine toplantısında alındı.

Türkiye'deki depremzedelere yardım etmek için bir yardım fonu başlatan Başbakan Şahbaz Şerif, Pakistanlıları, özellikle iş adamlarını ve hayırseverleri fona cömertçe katkıda bulunmaya çağırdı.

Pakistan hükümeti, yardım fonuna bir aylık maaşa katkıda bulunacağını belirtti. Ayrıca, 18’den 22. rütbeye kadar tüm devlet çalışanlarının Türk halkına yardım etmek için bir günlük ücret bağışlamasına karar verildi.

“SELDE TÜRKİYE BİZİ YALNIZ BIRAKMAMIŞTI”

Başbakan, kabine üyelerine, ülke 2022'de sel felaketiyle boğuşurken Türkiye'nin Pakistan vatandaşlarına yardımda başı çektiğini hatırlattı.

“TÜRKİYE’DEKİ AFET BÖLGESİNE GİDİYORUM”

Başbakan Şerif, “Pakistan milleti, Türk kardeşlerinin verdiği bu zorlu sınavda onları yalnız bırakamazdı. Ben de yarına kadar Türkiye’nin depremden yıkılan bölgelerini ziyaret etmek üzere Türkiye’ye gidiyorum” dedi.