Memur Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, maaşların eridiğini belirterek, kayıpların telafisi için iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti.  

Aşkar, "Ramazan ayında etin kilosunun 300 ₺'yi aştığı bir dönemde ekonomide yapılacak en önemli iş fiyat istikrarının sağlanmasıdır. Fiyat istikrarı olmazsa her şey boş. Halkın alım gücü mutlaka korunmalı." ifadesini kullandı. 

 Aşkar, açıklamasında şunları söyledi:

"Filyos'tan çıkan doğalgaz, Türkiye'yi ihya edecek" "Filyos'tan çıkan doğalgaz, Türkiye'yi ihya edecek"

"2023 Mart ayı enflasyon oranı %2,29 açıklandı. Ocak-Mart 3 aylık enflasyon %12,52 ve enflasyon farkı %4,19 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki 3 aylık süreçte oluşacak enflasyon, enflasyon farkına eklenecek.

Oluşan tablo; maaş/ücretlerin eridiğini, kayıpların artacağını, kayıpların telafisi için iyileştirme yapılması gerektiğini göstermektedir. Memur-Sen olarak, toplu sözleşme artışının üzerine verilecek iyileştirmenin refah payı olarak verilmesini bu yüzden ısrarla dile getirmiştik.

EN İYİ ZAM FİYAT İSTİKRARIDIR

Mevcut durum; 'En iyi zam fiyat istikrarıdır' sözümüzü uygulama zemininde de tescillemiştir. Nominal fiyat artışlarıyla rakamsal büyüklüğün değil, reel artışlarla alım gücünün korunması gerekmektedir.

 Ramazan ayında etin kilosunun 300 ₺'yi aştığı bir dönemde ekonomide yapılacak en önemli iş fiyat istikrarının sağlanmasıdır. Fiyat istikrarı olmazsa her şey boş. Halkın alım gücü mutlaka korunmalı."