Memur Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar, maaşların eridiğini belirterek, kayıpların telafisi için iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti.  

Aşkar, "Ramazan ayında etin kilosunun 300 ₺'yi aştığı bir dönemde ekonomide yapılacak en önemli iş fiyat istikrarının sağlanmasıdır. Fiyat istikrarı olmazsa her şey boş. Halkın alım gücü mutlaka korunmalı." ifadesini kullandı. 

 Aşkar, açıklamasında şunları söyledi:

"2023 Mart ayı enflasyon oranı %2,29 açıklandı. Ocak-Mart 3 aylık enflasyon %12,52 ve enflasyon farkı %4,19 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki 3 aylık süreçte oluşacak enflasyon, enflasyon farkına eklenecek.

Oluşan tablo; maaş/ücretlerin eridiğini, kayıpların artacağını, kayıpların telafisi için iyileştirme yapılması gerektiğini göstermektedir. Memur-Sen olarak, toplu sözleşme artışının üzerine verilecek iyileştirmenin refah payı olarak verilmesini bu yüzden ısrarla dile getirmiştik.

EN İYİ ZAM FİYAT İSTİKRARIDIR

Mevcut durum; 'En iyi zam fiyat istikrarıdır' sözümüzü uygulama zemininde de tescillemiştir. Nominal fiyat artışlarıyla rakamsal büyüklüğün değil, reel artışlarla alım gücünün korunması gerekmektedir.

Son dakika! Emekliye maaş artışı yasalaştı Son dakika! Emekliye maaş artışı yasalaştı

 Ramazan ayında etin kilosunun 300 ₺'yi aştığı bir dönemde ekonomide yapılacak en önemli iş fiyat istikrarının sağlanmasıdır. Fiyat istikrarı olmazsa her şey boş. Halkın alım gücü mutlaka korunmalı."