Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, müdürlüklerine bağlı okulların TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Aşaması Proje Değerlendirmeleri sonucunda Ankara Bölge Finali’nde 2 ana alanda 1 birincilik, 2 ikincilik dereceleri elde ettiklerini bildirdi. 

Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydetti:
‘’Zonguldak’tan projelere katılan öğrencilerimiz, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Aşaması Proje Değerlendirmeleri sonucunda büyük bir başarıya imza attı. İlimizden projelere katılan okullarımız, 4 proje ile 3-4 Nisan arasında gerçekleşen bölge finallerinde çevrim içi sunumlara katılarak projelerini jüri üyelerine anlattı. 

‘ÖĞRENCİLERİMİZİ HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ’

Yapılan değerlendirme sonucunda Zonguldak’taki okullarımız, katıldıkları Ankara Bölge Finali'nde 2 ana alanda 1 birincilik, 2 ikincilik derecelerini elde etti.
Başarılı proje sunumları ile ilimize gurur yaşatan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okullarımızı tebrik ediyorum. Bilime sevdalı, kültüre meraklı gençlerimizle gurur duyuyoruz. Araştırmaya, bilime ve projelere yönelen öğrencilerimizi her zaman destekliyoruz. Öğrencilerimiz bu projelerle, bilişsel becerilerle birlikte sosyal, duygusal becerilerini de geliştiriyorlar. Öğrencilerimizi sadece akademik becerileriyle donatılmış şekilde değil; aynı zamanda devletini, milletini bilen, kültürel değerlerini içselleştirmiş, dünyaya farklı şeyler söyleyebilme kapasitesine sahip gençler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finallerinde okullarımıza başarılar diliyorum.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

4e1d41c8-247b-4ab2-ae14-e6ac2174689b

ee7d22f3-0dfd-434c-bb18-ab63e8baf6d7-1

Yeni müfredatı anlattı... Yeni müfredatı anlattı...

7d5fe988-da0c-4b38-b68b-bb5d09c9eecf