ZBEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi'nin basılı ve elektronik kaynak sayısı 7 milyonu aştı.

Kütüphaneden yapılan açıklamada, basılı kaynak sayısı 172.705’e, elektronik kaynak sayısı ise 7.106.043’e ulaşırken, kütüphanede ayrıca 762 farklı başlıkta toplam 15.476 derginin yer aldığı bildirildi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı Osman Demir, 2013 senesinden itibaren 7/24 hizmet veren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesinin hizmet imkânlarını genişletmeye devam ettiğini belirtti. Demir, ayrıca 37 farklı süreli yayın aboneliği ve İdealonline süreli yayın veri tabanı bulunduğunu sözlerine ekledi.

‘Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi Geniş Dijital Altyapıya Sahip’

İki merkez kütüphanesi olan ve üç ayrı binada çalışma salonu bulunan Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesinin 700 kişilik oturma kapasitesiyle öğrenciler için konforlu bir alan yarattığını dile getiren Demir, kütüphanenin geniş dijital alt yapıya sahip olduğunu söyledi. Demir, bu kapsamda kütüphaneninkaynak talep sistemine (KTS) sahip olduğunu,kütüphanede gör-işit salonunun, bazı bilgisayarlarda sesli okuma ve ekran büyütme programlarının bulunduğunu, az görenler için doküman büyütücü ve görmeyenler için kitap okuma cihazları ile engelli kullanıcılara da hizmet verildiğini belirtti.

Tombulacık Halime'yi unutmadılar... Tombulacık Halime'yi unutmadılar...

Kütüphanenin dijital alt yapısı çerçevesinde bir de Cep Kütüphanem Mobil Uygulaması ve VETİS Uzaktan Erişim Platformu bulunuyor.