Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk’ün, ataması yapıldığı günden itibaren görev dışı makam aracı kullanma geleneğini kaldırarak makam aracı yerine şahsi aracını kullanması, kamuoyunun takdirini kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin ‘’tasarruf tedbirleri’’ genelgesine harfiyen uyan Müdür Şentürk’ün aldığı karar, duyan vatandaşların takdirini kazandı.

Müdür Şentürk, kurumlarında tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğunu, her zaman bir kuruşun harcanması gerektiğinde bin kez düşündüğünü söyledi.

‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı genelgeye harfiyen uymaya devam edeceğiz’’ diyen Şentürk, evine ve işine gidiş gelişlerin yanı sıra

Erdem'den Kent Lokantası açıklaması... Erdem'den Kent Lokantası açıklaması...

kuruma ait 67 DP 645 plakalı makam aracını görev dışı hiçbir zaman kesinlikle kullanmayacağını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü görevine 13 Mayıs 2022 tarihinde başlayan evli ve iki çocuk babası Şentürk,

1976 yılında Zonguldak’ta doğdu.

İlk ve ortaöğretimini Zonguldak’ta tamamlayan ve lisans mezunu olan Şentürk, 1997 yılında SSK’da göreve başladı.

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 2010 yılında Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürlüğü görevinde bulunan Şentürk, 2011 yılında Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcılığı ve 2012 yılından itibaren Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

96db5697-0f61-4d7e-85c9-93e269abc25e

af5036c2-96ad-4ae6-a338-ce8fd488564e

(Kaynak: Orhan Akyüz)

Editör: Abdullah KARABACAK