Kahramanmaraş depreminde Adıyaman'da 62 saat sonra enkaz altından çıkarılan, tedavi gördüğü hastanede iki bacağı kesilmesine rağmen hayatını kaybeden koyu GalatasarayCihan Emir Parlak (12), memleketi Adıyaman'da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cihan'ın babası Nevrez Parlak, oğlunun mezarı başında gözyaşı dökerek, "Oğlum hep kendisi gibi Galatasaray takımını tutmamı söylerdi. Artık ben de onun için Galatasaraylıyım" ifadesini kullandı.

Deprem sonrası Adıyaman'da enkaz altından 62 saat sonra çıkarılan koyu Galatasaraylı Parlak, ancak iki bacağını kaybeden ve bir süredir Ankara Etlik Şehir Hastanesi'nde tedavi gören Cihan Emir Parlak, dün yaşamını yitirdi. 62 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarılan Parlak, aynı zamanda fanatik bir Galatasaray taraftarıydı. Geçen günlerde Galatasaraylı futbolcular Muslera ve Kerem Aktürkoğlu ile telefonda görüntülü görüşen Parlak, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e İstanbul'a gelerek Fenerbahçe maçını tribünden izlemek istediğini söylemişti. Başkan Özbek de Cihan'a, "Fenerbahçe maçına sizi getireceğim, şampiyonluk maçı olacak" diyerek cevap vermişti.

Tanju Çolak da Cihan'ı hastanede ziyaret ederek tüm takımın imzaladığı formayı hediye etmişti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tedavi gördüğü hastanede 17 günlük yaşam savaşını kaybeden Cihan Emir Parlak, Adıyaman'da merkeze bağlı Sarıgül köyünde toprağa verildi. Depremin ilk gününde eşini ve iki çocuğunu kaybeden baba Nevrez Parlak, oğlu Cihan Emir'in hayata veda etmesiyle tüm ailesini kaybetmenin acısını yaşadı.

'ARTIK BEN DE GALATASARAYLIYIM'

Cenazeye giderken can verdiler.... Cenazeye giderken can verdiler....

Umudun kendilerine sadece Cihan'ı verdiğini belirten Nevrez Parlak, "Ben enkazda dedim ki Allah’ım senden sadece bir tane istiyorum diye dua ettim. Bütün akrabalarımız ile sevindik herkes gittim ama sadece Cihan kalmış. Adıyaman'da ampute oldu. Cihan'ın iki ayağı da gitti. Sonraki gün dördüncü gün ambulans uçakla Ankara'ya götürdük. İyi idi tedavi de güzel devam ediyordu, hatta biz fizik tedaviye geçtik. Oradaki hocalarla görüşüyorduk. Her şey çok iyi idi. Gerçekleri anlatmak sürecinde psikolog sağlığı yerine kavuştu, her şeyi anlatabilirsiniz deyince üç defa içeriye girdim anlatmak için ama öyle anlatmak kolay bir şey değildi benim için. Oraya Galatasaray Kulübü geldi o gerçekleri anlattığımız gün Galatasaraylılar oraya geldi. Çocuk her şeyi öğreniyor, anlatıyoruz. Üstüne Galatasaraylılar geldi moral verdi toparladı kendini. Biz sadece moral desteği bekliyorduk. Sağ olsunlar onu da yaptılar. Muslera'ya zaten hayrandı Icardi'yi severdi. Ben Beşiktaşlıyım. Babacım sen çık enkazdan, ben de Galatasaraylı olurum. Çevresine sürekli hepimiz Galatasaraylıyız, bir tek babam Beşiktaşlı derdi. Onu bir türlü Galatasaraylı yapamadık gitti diyordu. Artık ben oğlum Cihan için Galatasaraylıyım" şeklinde konuştu.