7A ailesi iftar geleneğini sürdürdü 7A ailesi iftar geleneğini sürdürdü

Zonguldak’ın en kalabalık mahallelerinden birisi olan Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi Alttemaşarlık Sokakta yaşayan vatandaşlar, doğalgaz çalışması nedeniyle köstebek yuvasına dönen yollarının bir an önce onarılmasını istiyor.
         
Yaklaşık iki yıldan bu tarafa Akmercan  Doğalgaz Firmasının alt yapı çalışması nedeniyle bozulan yollarının yaz ve kış aylarında araçlarının çok büyük hasar gördüğünü, bu nedenle çok zor günler yaşadıklarını belirten İl Sağlık Müdürlüğü'nden emekli mahalle sakini Ferişat Karagüzel, çektikleri sıkıntıyı şu sözlerle dile getiriyor: 

“Bundan yaklaşık iki yıl önce evlerimizin önlerinde yapılan doğalgaz çalışmasının ardından araçlarımızın çıkış ve inişlerinde oldukça zorluklar yaşayarak araçlarımızda  sürekli maddi hasar oluşuyor. Sadece üç ayrı noktada yaklaşık 80 metre bozuk yolumuz var hazır beton yolumuzun tamir edilmesini istiyoruz. Bu nedenle Zonguldak Belediyesine giderek beyaz masaya defalarca şikayetimizi bildirdik fakat hiçbir sonuç alamadık. Mahalleli olarak Belediye Başkanı Selim Alandan bu konuda yardım ve destek istiyoruz"

IMG-20230103-WA0003