Kongre ve Organizasyon Koordinatörlüğü, Rektör Prof. Dr. Özölçer başkanlığında toplandı...

Zonguldak’a geziciler neden gelmiyor! Zonguldak’a geziciler neden gelmiyor!

ZBEÜ'nün geçtiğimiz aylarda kurulan ‘Kongre ve Organizasyon Koordinatörlüğü’ ilk toplantısını bugün Senato Salonunda gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer başkanlığında düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Kongre ve Organizasyon Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Soner Sözler ve birim üyeleri katıldı.

Koordinatörlük uygulama yönetmeliğini görüşmek üzere düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Özölçer, yükseköğretim kurumlarının eğitim öğretim faaliyetleri yanında bilimsel etkinlik ve topluma hizmet çalışmaları gibi sorumluluklar da taşıdığını hatırlattı.Bu sorumluluğa uygun şekilde Üniversitemizde söz konusu etkinlik ve organizasyonların sayısının arttırılmasını isteyen Özölçer, bu faaliyetlerin Üniversitemizi gerek bilimsel dünyayla gerekse toplumla daha fazla bütünleştireceğini dile getirdi.

8 Nisan 2022 tarihinde göreve atanan Rektör Özölçer, her birimden bir eğitim öğretim döneminde en az üç etkinlik gerçekleştirmesini beklediğini duyurmuştu. Bu konuda hassasiyet gösterdiğini vurgulayan Rektörümüz, koordinatörlük birimi üyelerinden 2023 yılının etkinlik ve organizasyon planlamalarına şimdiden başlamasını istedi.

Koordinatörlüğe ait yönetmelik maddeleriyle ilgili görüş alışverişinin yapıldığı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.