(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’taki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’ndeki öğretmenler ile öğrencilerin, deprem bölgesindeki vatandaşların ısınmaları için soba üretimine başladığı bildirildi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Meslek liselerimiz her zor günümüzde olduğu gibi bu süreçte de var gücüyle çalışarak tüm üretim kapasitesini kullanıyor.
Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizin etkilendiği depremin yaralarını sarmak için öğrenci öğretmen var güçleriyle el birliği ile çalışıyorlar. Deprem bölgesindeki vatandaşların ısınma ihtiyacını karşılamak için Zonguldak’taki meslek liseleri soba üretimine başladı. 10 ili etkileyen büyük yıkımın olduğu deprem bölgesinde, yoğun kış şartlarında ortaya çıkan barınma ve ısınma ihtiyacına destek olmak için depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere meslek liseleri tarafından üretilen sobalar, deprem bölgesindeki illere öncelikli olarak gönderilecek.

‘DEPREM BÖLGESİ İÇİN MESLEK LİSELERİMİZDE SOBA ÜRETİMİNE BAŞLANDI’

Depremin felaketi ile ülkemiz büyük bir acı yaşıyor. 10 ilimizde depremden etkilenen çok sayıda vatandaşımız var. Milletimiz ilk günden itibaren el birliği ile seferber oldular. Meslek liselerimiz Covid-19 döneminde olduğu gibi bu günün olağanüstü şartlarında yine karagün dostu olmaya devem ediyor. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın ısınma ihtiyaçlarına destek olmak için soba üretimine başladılar. Üretilen sobaları deprem bölgesindeki illerimize göndermeye başladık.
Bu zorlu süreçte meslek liselerimizin üretim imkanları, depremzede vatandaşlarımız için sonuna kadar kullanılacak. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz gönüllü olarak üretimin içindeler. Yaralarımızı birlikte sarmaya devam edeceğiz. Devletimiz ve milletimizin gösterdiği dayanışma ile bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Ülkemize geçmiş olsun"

Oktay ile Türkan'ın aşkı... Oktay ile Türkan'ın aşkı...

0a355299-cc7b-41d2-9589-19c49d28f7e9

afb28f5e-7b9b-4378-b815-fac4e690aaa5

cd107efb-346a-4f93-bb5f-1543c3e93408

HABER: ORHAN AKYÜZ