(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıkların iki oturumla gözden geçirilerek tamamlandığını bildirdi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için alınan önlemler değerlendirildi. Öğrenciler, LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak.
Sınavın, Zonguldak merkez ve 7 ilçede sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda sınava ilişkin hazırlıklar ve sınav sürecinde yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı olarak ele alındı. 
Başkanlığımda yapılan toplantının birinci oturumuna; Zonguldak merkezdeki 21 sınav binasında görevli bina sınav komisyonları ve Bölge Sınav Yürütme Komisyon üyeleri, toplantının ikinci oturumuna; Eğitim Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Eğitim Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri il temsilcisi olarak görevlendirilen şube müdürleri katıldı.

SINAVA 7 BİN 291 ÖĞRENCİ HAZIR

Ereğli BİLSEM öğrencileri ödüllendirildi Ereğli BİLSEM öğrencileri ödüllendirildi

İlimizde 121 okulumuzda, 517 normal salon, 99 tek kişilik salonda 7291 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilecek LGS kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin hazırlıkları değerlendirme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında önemli adımlardan birisi olan bu sınavın sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ilimizde tüm tedbirlerimizi alıyoruz.
Sınav binalarımızda, bina sınav komisyonlarımız sınava ilişkin tüm tedbirleri alarak hazırlıkları tamamladılar. Salonlarda görev yapacak öğretmenlerimizin görev tanımlaması yapıldı. Sınav öncesi, sınav süreci ve sınav sonrası yapılacak çalışmalara dair bina sınav komisyonlarımızı bilgilendirdik. Tüm çabalarımız evlatlarımızın geleceği için. Milli Eğitim Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (LGS) 2023’ün tüm uygulama hassasiyetleri değerlendirildi ve büyük bir titizlikle ilimizde uygulanacak.
Bu sınavın, sınav sürecindeki öğrencilerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.
Evlatlarımızın, hayallerine giden yollarında onları desteklemeye devam edeceğiz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

IMG-20230529-WA0027