(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, kent merkezi ve 7 ilçeden ilkokul ve ortaokul kategorilerinde 5’er farklı oyunda toplamda 80 öğrencinin katıldığı ‘’Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvaları Zonguldak İl Finalleri’’nin tamamlandığını bildirdi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:

‘’Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasındaki protokol kapsamında her yıl düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Şampiyonası’na katılacak öğrencilerin seçimi için ilçe turnuvalarında her oyun kategorisinde birinci olan öğrencilerin katıldığı ‘Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvaları Zonguldak İl Finalleri’ tamamlandı.
Zonguldak merkez ve 7 ilçeden ilkokul ve ortaokul kategorilerinde 5’er farklı oyunda toplamda 80 öğrencinin katıldığı turnuvada İlkokul öğrencileri; ‘Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz ve Küre’, oyunları il birincilikleri için yarıştılar. Ortaokul öğrencileri; ‘Mangala, Pentago, Küre, Reversi, Kulami’ oyunları il birincilikleri için yarıştılar. İl birincisi öğrenciler, Türkiye şampiyonasında Zonguldak’ı temsil edecekler.

‘TURNUVADA KAYBEDEN ÖĞRENCİMİZ YOKTUR’

Turnuvada kaybeden öğrencimiz yoktur. Kaybedenin olmadığı bu turnuvada öğrencilerimiz; strateji geliştirme, problem çözme, akılcı çözümler sunma, hızlı düşünebilme ve doğru karar verme gibi üst düzey davranışlar sergilediler. Üst düzey düşüne becerilerini geliştirmeye yönelik oyunların yer aldığı turnuvada öğrencilerimiz keyifli centilmence bir rekabetle yarışmaları tamamladılar. Her bir öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ediyor, yürekten kutluyorum.
Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. İlçe ve il turnuvalarına katılım sağlayan tüm öğrencilerimize, okullarımıza, rehberlik eden danışman öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize ve turnuvaların yönetilmesinde gönüllü olarak görev alan hakemlerimize teşekkür ediyorum.

‘EVLATLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ’

Evlatlarımız bizim için çok kıymetli, onlar bizim göz bebeğimiz, yarınlarımız. Akıl ve zekanın yarıştığı oyunlarda öğrencilerimizin her birinin heyecanına, azmine, kararlı mücadelelerine şahit olduk. Bu turnuvada bir kez daha gördük ki yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız pırıl pırıl. Onlara iyi bir gelecek hazırlamak için eğitim ailemizin tüm fertleri ile durmadan çalışmaya devam edeceğiz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu... Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu...

f672e18f-6081-4ca6-99cc-6f4dea857758

a47fd3e8-ec9a-4d50-b1b6-609bdadb4423

2409ca4c-1906-45c4-b22b-9c1c13637cec

338f26eb-2451-4456-9826-f42676385ed5