Bartın Üniversitesi öğretim görevlileri, ‘’Bölgesel Kalkınmaya Yönelik Sivil Toplum Kuruluşlarının Tutumu’’ çalışmaları kapsamında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti.

Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yazıcı ve üniversitenin Araştırma Görevlisi Ayşe Sert, ZGC’yi ziyaret ederek Filyos Projesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette ilk konuşmayı yapan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, ‘’Bartın eski ilçemiz, yeni İlimiz. Sınırlar ayrı olsa da bir birimizden kopmadık. Zonguldak-Karabük ve Bartın üçgeninde birlikteliğimiz devam ediyor. Bartın Üniversitesi’nden gelen öğretim görevlilerimizin ziyaretleri bizler için kıymetli. Geçmişte Bartın Üniversitesi’nden bir davet almıştık. Üniversitemizi gezip daha iyi tanıyacaktık ancak Pandemi nedeniyle bu ziyareti gerçekleştiremedik. Zonguldak basını olarak önümüzde ki günlerde Bartın Üniversitesi’ni gezmek, görmek, bilgilenmek isteriz” dedi.

Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yazıcı da şöyle konuştu:

‘’Bartın Üniversitesi’nin ihtisaslaşma alanı akıllı lojistik ve bütünleşik bölge uygulamalarıdır. Bu kapsamda bizim odak noktamız Filyos Limanı ve Filyos Limanı’nın etrafında gerçekleşmekte olan yatırımlar. Bizde bir araştırma ekibi olarak bu konuda bilimsel çalışma yapmak, Zonguldak, Bartın ve Çaycuma’da ki sivil toplum örgütlerinin genel hatlarıyla görüş ve düşüncelerini buradaki gelişmelere yönelik, incelemek istiyoruz. Esas itibariyle yapmak istediğimiz, şu aşamada ki bilimsel çalışmadır. Bunu uluslararası bir yayın haline getireceğiz.”  

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Yazıcı ile Araştırma Görevlisi Sert, Zonguldak ZGC Başkanı Akbıyık ve Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz’den Filyos Projesi hakkında görüş aldılar.

GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı GMİS yönetimi madenciyle bayramlaştı

HABER: ORHAN AKYÜZ