Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Çaycumaspor Başkanı Enes Eser ve beraberinde 11 kişi, Bartın KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Bartın KOM Şube Müdürlüğü'nce Bartın merkezli operasyonda Kulüp Başkanı Enes Eser ve 11 kişi gözaltına alındı. Operasyonda işyerlerindeki bilgisayar hardisklerine ve evraklara el konuldu.

Operasyona ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının 2022/8241  sayılı soruşturma dosyasına istinaden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan projeli çalışma kapsamında yapılan tespit ve delillendirmeler neticesinde,

Gözlerini iyice kararttılar... Güpegündüz çaldılar... Gözlerini iyice kararttılar... Güpegündüz çaldılar...

TCK Madde 158/1-c Kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanmak suretiyle, TCK Madde 158/1-f Banka ve kredi kurumlarının araç olarak kullanması suretiyle, TCK madde 158/1-j Banka ya da diğer kredi kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken bir kredinin açılmasını sağlamak maksadıyla nitelikli dolandırıcılık suçu faaliyetinin deşifre edilebilmesi ve suç unsurlarının ele geçirebilmesi amacıyla;

E. E. ,R. Ö.,U. Ü.. E. G., S. N. Ç., A. A., B. Ü., E. A., C. A, O. G., F. Y., H. P. İsimli şahıslara yönelik 07.02.2023 günü saat 07.00’da Bartın Merkezde 10 adres, Jandarma Bölgesi 2 adres ve İstanbul ili 1 adres olmak üzere toplamda 13 adreste 49 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon yapılarak tüm şahıslar yakalanmış, yapılan ikamet ve işyeri aramalarında; Çok sayıda kredi sözleşmesi, Çok sayıda vatandaşların kredi bilgileri olan ajanda, 1 adet çek, Çok sayıda senet, Başkalarına ait kredi kartları, Çok sayıda sözleşme fesih belgesi, Kredi kullandırım not kağıtları, 7 adet araç sözleşmesi, 10 adet futbolcu lisansı, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 70 adet mermi, Çok sayıda dijital meteryal ele geçirilmiş olup gözaltına alınan 12 şahsın işlemlerine  KOM Şube müdürlüğümüzce devam edilmektedir.”