Devrek’te en çok kitap okuyanlar belli oldu.

    Devrek İlçe Halk Kütüphanesi 2022 yılında Devrek’te en çok kitap okuyan okuru belirledi. Buna göre; çocuk kategorisinde Begüm Kışla, genç kategorisinde Erva Yağmur ve yetişkinlerde de öğretmen Nazmiye Tığ en çok kitap okuyan kişi olarak belirlendi.

    Her sene 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle Devrek’te en çok kitap okuyan kişilere ödüllerini Devrek İlçe Halk Kütüphanesi memuru Sinem Güneş verdi.

     Güneş, 59. Kütüphane Haftası’nı “Kütüphane iyileştirir” sloganıyla kutladıklarını, geçen yıl içinde kütüphaneden kitap alarak en çok okuyan kişileri belirlediklerini, ifade etti.  “Yaşamın temel noktasının okumak” olduğuna işaret eden Güneş konuşmasını şöyle sürdürdü:

     “Kütüphane, kitap ve okumak. Bu 3 kavram hep yan yana anılır. Yaşamımızda temel nokta okumaktır. Okumak bazen yaşadığın şehri bazen dünyayı bazen geçmişi bazen de bugünü keşfetmektir. Okumak hayatı sevmektir, okumak hayattır. Bizler, kütüphanemizin örnek bir halk kütüphanesine dönüştürebilmek için çaba sarf ediyoruz. Hedefimiz; nitelikli, hayata tutunan, hayatınıza dokunan, yaşamımızın vazgeçilmez mekânı olarak gördüğünüz, yaşayan bir halk kütüphanesi olmaktır. Kütüphanemizin kapımızı herkese açıktır. Herkesi kitap okumaya davet ediyorum”

    Güneş, 2022 yılında Devrek’te en çok kitap okuyan; Nazmiye Tığ, Erva Yağmur ve Begüm Kışla’ya ödüllerini verdi.

İki teknik lisenin kardeş okul olması için bir adım daha atıldı İki teknik lisenin kardeş okul olması için bir adım daha atıldı

OKUMA- (1)

OKUMA- (4)