Meteoroloji, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle hava sıcaklığının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına ineceğini duyurdu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin 28.03.2023 Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Tarihe tanıklık etmişlerdi, 326'sı tescillendi... Tarihe tanıklık etmişlerdi, 326'sı tescillendi...

Soğuk havayla birlikte yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın kıyı kesimlerinde yağmur, Batı Karadeniz’in iç kesimleri(Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük ile Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde) Çarşamba gece ilk saatlerden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor.

Rüzgarın, Salı  günü bölge genelinde güneybatılı yönlerden kuvvetli  ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji yetkilileri, "Soğuk hava, yer yer etkili kar yağışları ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir." uyarısında bulunuyor.