5 yıl önce tarihte bugün... 5 yıl önce tarihte bugün...

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı’na giderek 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Karayılmaz, eşi Hülya Karayılmaz ile birlikte gittiği parti binasında AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı’ya evrakını teslim ederek başvuruda bulunmasının ardından yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

‘’Hizmet için yola çıktım. Yürünecek çok yol var, bu yol uzun ve çetrefilli ama bu mücadelenin sonu güzel olacak yoldayız. Memleketimize hizmet etmek noktasında hareket etmek istedim. Bu yola çıkmaya ailemle birlikte karar verdik. Ben bir egitimciyim. Yaklaşık 3 yıldır genel olarak görevimi yapıyorum. Bölgemize hizmet etmek onur verici. Hiç bir zaman yılmadım, çalışma arkadaşlarımla ve büyüklerimle güzel bir çalışma yaptık. Kavga etmeden, kimseyle tartışmadan ciddi şekilde ihtiyacı olanın yanında olarak yol aldım. Milli eğitim, spordaki arkadaşlarımın, köylerimizde vatandaşlarımızın sesi ve yanında olmak istiyorum. İnsanların her zaman ulaşabileceği milletvekili olmak istiyorum. Temayül yoklaması da var, ziyaretlerde bulundum. Ben partime siyasi bir nitelikte hizmet etmek için aday adayı oldum. En güzel şekilde liste olarak öncelikle Allah bize partimize hizmet etmeyi nasip etsin. Burası bir kavga mecrası değil, hizmeti vermek yerindeyiz. Bütün arkadaşlarıma bu yolda başarılar diliyorum. Eğer milletvekili seçilirsem, Gençlik ve Spor Bakanı olmak isterim.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ