Zonguldak ve Ereğli kıyameti yaşadı.

Kuvvetli yağış ve Karayel fırtınasında çatılar uçtu, ağaçlar kökünden söküldü. Çatıların altında kalan bazı araçlar ağır hasar gördü. Öte yandan tam fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar sahili tarumar etti. Dalgalarda sürüklenerek karaya çarpan kuru yük gemisi ortadan ikiye ayrıldı. Gemideki 12 mürettebat ekipler tarafından güçlükle kurtarıldı.

Öte yandan denizin taştığı ilçe merkezi sular altında kaldı. Sahil yolu ve pazaryeri ile AVM önünü su kapladı. İşte kıyamet sahnelerini aratmayan o görüntüler...

CEZAEVİNDEKİ HÜKÜMLÜLER NAKLEDİLİYOR

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şiddetli yağış nedeniyle su seviyesi yükselen Zonguldak Karadeniz Ereğli K2 Tipi Ceza İnfaz Kurumunda barındırılan hükümlülerden 39'unun, Düzce T Tipi Ceza İnfaz Kurumuna nakledildiğini bildirdi. Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Zonguldak Karadeniz Ereğli K2 Tipi Ceza İnfaz Kurumumuzda şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle su seviyesi yükseldiğinden, cezaevinde barındırılan hükümlüleri güvenlik nedeniyle yakın kurumlara naklediyoruz. Düzce T Tipi Ceza İnfaz Kurumuna nakledilen 39 hükümlünün şu an için bir güvenlik problemi bulunmamaktadır." ifadesini kullandı.

KARAYA VURAN YÜK GEMİSİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Soma şehitlerini dualarla andılar... Soma şehitlerini dualarla andılar...

Öte yandan Zonguldak'ta kuvvetli fırtına nedeniyle karaya vuran kuru yük gemisi ikiye bölündü. Ağaçların araçların üzerine devrildiği, dükkanların sular altında kaldığı bölgede ikiye bölünen gemi için seferber olan ekipler 13 mürettebatı tahliye etmeyi başardı.

ZONGULDAK VALİSİ: TAHLİYE EDİLEN 13 MÜRETTEBATIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu kent genelinde etkisini sürdüren fırtına nedeniyle ikiye bölünen Kamerun bayraklı geminin parçasının kıyıya vurduğunu belirtti. Hacıbektaşoğlu, tahliye edilen 13 kişilik mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Ekiplerin çevresinde güvenlik önlemleri aldığı geminin bölünen parçası da bir süre sonra sahile vurdu.

CADDE VE SOKAKLARI SU BASTI

Karadeniz Ereğli ilçe merkezinde sağanak ve fırtınanın aralıksız devam etmesi sonucu cadde ve sokakları su bastı. İş yerleri zarar görürken, sahil yolundaki birçok ağaç şiddetli rüzgarın etkisiyle devrilerek yolu kapadı, bazıları ise araçlara zarar verdi. Sel suları, ayakkabı, buzdolabı, cansız manken, tekerlek, fıçı gibi pek çok eşyayı kent merkezine taşıdı. Dalgaların vurması sonucu kaldırım taşları, banklar söküldü, bazı araçlar sular içinde kaldı.

VATANDAŞLARA "DIŞARI ÇIKMAYIN" UYARISI

Kaymakamlık ve Belediye, vatandaşlara dışarı çıkmamaları konusundan uyarılarda bulundu. Bu arada Vali Hacıbektaşoğlu, il genelindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle 24 saat esasına göre faaliyete geçirilen AFAD merkezinde çalışmaları ve gelişmeleri takip etti, dere yataklarında incelemelerde bulundu.

Öte yandan Zonguldak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

TÜRK BAYRAKLI GEMİYLE İLETİŞİM KESİLDİ

Zonguldak'ta fırtına nedeniyle sığındığı limandan çıktıktan sonra irtibat kesilen gemiyle iletişim kurulmaya çalışılıyor. Alınan bilgiye göre, Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı gemi, Karadeniz bölgesinde etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı'na sığındı. Burada barınamayınca tekrar hareket eden gemiyle irtibat, iç limandan çıktıktan kısa süre sonra kesildi.

zonguldak-ta-olumsuz-hava-kosullari-nedeniyle-16546916_5081_m

zonguldak-ta-olumsuz-hava-kosullari-nedeniyle-16546916_2977_m

F_TFKD4WAAEJ8Fd

402864692_10161083699830909_3306798494258713656_n

889d8f8c-117e-4404-a8cf-b3fef7835f46