Genç gardiyan, evinde ölü bulundu Genç gardiyan, evinde ölü bulundu

Denizli'de Mithat Kocadağ, eşi Mine Kocadağ'ı boğarak öldürdüğünü sonra da çuval içine koyup sera alanına gömdüğünü itiraf etti. Korkunç cinayetin nedeni de belli oldu. Mine Kocadağ'ın, TikTok paylaşımlarıyla başlayan kıskançlık kavgası sonucu kocası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Gözler Mahallesi'nde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Mine Kocadağ, Ağustos ayında ortadan kayboldu. Kayıp başvurusu yapan ağabey Tayfun Koç'un, kardeşinin cinayete kurban gittiği iddiasıyla "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme" programına müracaat etmesinin ardından koca Mithat Kocadağ, günler sonra eşini öldürdüğünü itiraf etti. Eşinin 2 gün evde sakladığı cesedini çuvala koyup gömdüğü yeri tarif eden Mithat Kocadağ, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye'nin konuştuğu cinayetin nedeni de şoke etti.

CİNAYETİN NEDENİ TİKTOK PAYLAŞIMLARI

Mine Kocadağ cinayetinin de TikTok yüzünden gerçekleştiği ortaya çıktı. Eşini TikTok'taki paylaşımlarından dolayı kıskanan koca Mithat Kocadağ, çıkan tartışmada ihanet etmekle suçladığı Mine Kocadağ'ı öldürdü.

DNA TESPİTİ YAPILACAK

Öte yandan Mine Kocadağ'a ait olduğu ileri sürülen ceset, otopsi için morga kaldırıldı. Tanınmayacak halde olan cesetten alınan örnekler, DNA tespiti için İzmir'e gönderildi. Aileden alınacak örneklerle yapılacak karşılaştırmanın ardından, cesedin Mine Kocadağ'a ait olup olmadığı belirlenecek. Cenazenin, DNA sonuçlarının kesinleşmesinin ardından toprağa verileceği ifade edildi.