Yılbaşı öncesi KOM ekipleri, sahte alkol imalatçıları ve kaçak tütüncülere operasyon düzenledi. 2 kişiye adli işlem yapan polis, çok sayıda kaçak ürüne el koydu. 

Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu... Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu...

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, Çaycuma ilçesinde düzenlenen operasyona ilişkin şu detaylara yer verdi:

"Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğümüz ekiplerince ilimiz genelinde yaklaşan yılbaşı öncesi el yapımı sahte/kaçak alkollü içki imalatı ve satışı ile tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığın önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 22.12.2022 günü ilimiz Çaycuma ilçesinde Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ve Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte (2) ayrı adreste yapılan adli aramalarda;

(91) adet farklı markalarda gümrük kaçağı nargile tütünü, (13) adet  üzerinde bandrol ve gramaj bilgisi olmayan kapalı poşet içerisinde kıyılmış tütün, (37400) adet TAPDK bandrolleri kesilmiş İçi Boş Makaron, (8640) adet İçi Doldurulmuş Makaron, (5) adet Otomatik Sigara Sarma Makinesi, (400) adet sigara mentolü, (563) adet kesilmiş tütün ve tütün mamüllerine ait TAPDK bandrolü, (33) litre el yapımı alkol imal etmek için kullanılan etil alkol ve (6) litre el yapımı votka diye tabir edilen alkollü içki ele geçirilmiştir.

Yapılan aramalarda ele geçirilen suç ve suç unsurları ile ilgili olarak O. A. (45) ve H. A. (50) isimli şahıslara 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan şüpheli olarak adli işlem yapılmıştır. Ülkemiz ekonomisine zarar veren kaçakçılık suçlarıyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."

Editör: Abdullah KARABACAK