Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Trafik Timleri, tarım sezonunun başladığı kırsal kesimlerde, tarım aleti 'pat pat' kazalarının önlenmesi ve pat patların maksadı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi amacıyla bilinçlendirme faaliyeti başlattı.

Ekipler, köy yollarında pat pat kullanıcılarını durdurarak, tarım aletlerinin amacı dışında kullanımının tehlikelerine dikkat çekti.  

Zonguldak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu'ndan jandarmanın denetimlerine ilişkin açıklama şöyle:

Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber... Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber...

"Jandarma Trafik Timleri tarafından denetim ve kontrollerin yanı sıra vatandaşlara yönelik seminerlerde, patpat olarak tabir edilen tarım aletleri 'çapa makinesi ve el motoru olarak da bilinen bu aletlerin bağ/bahçe tarımsal alanlarda kullanılmak üzere üretildiğini, hiçbir mühendislik projesi olmadan üzerinde değişiklik yapılarak amacı dışında kullanıldığı, bu tarım araçlar ile karayollarına çıkmak, yolcu ve yük taşımanın tehlikeli ve yasak olduğu, meydana gelebilecek kazalarda can kaybı ve yaralanmaların kaçınılmaz olduğu' konusunda bilgilendirmeler yapılarak el broşürü ve bilgilendirme afişleri asılmıştır. Konu hakkında vatandaşlara yönelik seminerlere devam edilecektir."

Jandarma Trafik Timleri, köy yollarında pat pat kullanan vatandaşları durdurarak, hiçbir güvenlik donanımı olmayan bu tarım aletleriyle yolcu ve yük taşınmasının ölüme davetiye çıkardığını kaydetti.

foto3.jpegfoto6.jpegfoto1.jpegfoto2.jpeg

Editör: Abdullah KARABACAK