3 yıllık pandemi sürecinin ardından Zonguldak'ta işçi alımı beklentisi arttı. İşsizlerin taleplerini dikkate alan Genel Maden İş yöneticileri, yeni alım için ikna çabasını sürdürüyor. 

Vali sponsorlardan destek istedi... Vali sponsorlardan destek istedi...

Türkiye Taş Kömürü TTK Kurumu için 4.000 yeni işçi alımı süreci bekleniyor. Adaylar resmi olarak sürecin başlatılmasına odaklandı. TTK işçi alımı için sendikanın açıklamasından sonra ihtiyaç olan 4000 yeni kadroya başvurular ne zaman başlayacak? Taşkömürü personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte gerekli başvurulara dair süreç ve şartlar.

Taşkömürü Kurumu 4.000 yeni işçi alımı
TTK işçi alımları için Genel Maden İşçileri Sendikası “GMİS” Genel Başkan Yardımcısı İsa Yalçın tarafından yapılan açıklama sonrası adaylar 4.000 işçi alımını bekliyor. Emeklilik ve pandemi sonrası yeni işçi alımı sürecinin hızlandırılması için konuyu tekrar gündeme alıyoruz. Mayıs bitmeden TTK işçi alımları başlatılması adayların en büyük talebi.

 TTK’da 2000 kişi emekli oldu

Salgın döneminde TTK’da 2000’e yakın kişi emekli oldu. Son olarak 1.500 kişilik alımdan sonra emeklilik ve işten ayrılmalar ile işçi alımı ihtiyacı 4.000 bini bulduğu belirtiliyor. Bu kapsamda adaylar TTK için işçi alımı sürecine artık girilmesi gerektiği belirtiyor.

Editör: Abdullah KARABACAK