Bu yıl ikincisi düzenlenecek Kozlu Müzik Festivali, iptal edildi. Ancak iptal kararına yönelik tartışmalar devam ediyor.

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek müzik festivali ilçe kaymakamlığı tarafından iptal edildi. Festivalin, alkol mevzuatı nedeniyle yaşanan tartışmalar sonucu iptal edildiği öğrenildi.  

Manga'dan Emre Aydın'a, Pinhani'den İlkay Akkaya'ya, Ogün Sanlısoy'dan Niyazi Koyuncu'ya kadar birçok sanatçıyı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanan festival için açılan Instagram sayfasından etkinliğin iptal edildiği duyurusu geldi.

Yapılan açıklamada, şunlara değinildi:

Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber... Uzunkum'da gözden kaybolmuştu Erdal Açıcı'dan kahreden haber...

"Değerli katılımcılarımız; Bu yıl ikincisini düzenlemek üzere büyük özveri ile uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve siz değerli müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozlu Müzik festivali etkinliğimizi,festival ruhuna uygun bir şekilde yapamayacağımız için, ilan ettiğimiz 28-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz. Biletlerinizi almış olduğunuz kanal üzerinden iade edebilir yada 4-5-6-7 Ağustosta Sinop'ta gerçekleştireceğimiz KuzeyFest etkinliğimizde kullanabilirsiniz."

Festivalin programı şöyleydi:

28.Temmuz Perşembe

Manga

Fatma Turgut

Yeni Türkü

Ogün Sanlısoy

Çağrı Sinci

Morphia

29 Temmuz Cuma

Emre Aydın

Emir Can İğrek

Çakal & Reckol

Mavi Gri

Emir Taha

Köfn

30 Temmuz Cumartesi

Pinhani

Sagopa Kajmer

İlkay Akkaya

Deniz Tekin

No Land

Emre Fel

31 Temmuz Pazar

Hayko Cepkin

Adamlar

Patron

Niyazi Koyuncu

Mert Demir

Ceren Gündoğdu

The Madcap

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, festivalde alkol hususu ve sonrasındaki gelişmeleri, yaşam tarzına müdahale olarak nitelendirdi.

Editör: Abdullah KARABACAK