Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ile Turkish Petroleum Off-Shore Technology Center Anonim Şirketi (TP-OTC) arasında, ‘’Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’’ protokolü imzalandı.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

‘’Bugün Rektörlük Senato Salonu’nda, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Metin Oktay Çetinkaya ve TP-OTC Genel Müdür Yardımcısı Habil Öztürk’ün katılımıyla imzalanan protokol ile ‘Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’nde açılan programlara ve yeni iş birliklerine ilişkin planlamalar resmiyet kazandı.

Cami cemaati Başkan Erdem’e seslendi... Cami cemaati Başkan Erdem’e seslendi...

TPAO ile Yükseköğretim Kurumu (YÖK) arasında bu yıl imzalanan protokol kapsamında üniversitemizin Çaycuma Kampüsü’nde açılan ‘Açık Deniz Sondaj Teknolojisi’ ve ‘Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi’ programlarına ilk kez bu yıl öğrenci alınmıştı. Bu süreçte, yeni açılan ilgili programlara istinaden TP-OTC’nin önderliğinde kurulan ‘Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’nin açılışı da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla yaklaşık bir ay önce gerçekleşmişti.

Bugün imzalanan protokol ile üniversitemiz, TPAO ve TP-OTC arasındaki iş birliklerinin ve yürütülecek ortak faaliyet sayısının artması bekleniyor.’’