Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Japonya’daki temasları sırasında Kuma Teknik Lisesi ile kardeş okul olması için görüşmeler yaptığı Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Yaşar’la makamında fikir alışverişinde bulundu.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Japonya’daki temasları sırasında ziyaret ettiği Hitoyoşi kentinde kurulu Kuma Teknik Lisesi Okulu ile kardeş okul süreci başlattığı Çaycuma Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Müdürü Sadık Yaşar’ı kabul ederek yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. Tarih Öğretmeni Lerzan Dereli ve Okul Aile Birliği Başkanı Zeki Atabay ile birlikte geldiği ziyarette okullarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Yaşar, başlatılan sürecin kendilerini çok heyecanlandırdığını söyledi. Yeni kurulmuş bir okul olmalarına karşın ülkedeki az sayıda proje okullarından biri olduklarını da söyleyen Yaşar, Çaycuma’da farklı sektörlerde faaliyet gösteren sanayi şirketleriyle gayet iyi ilişkileri olduğunu ve son sistem makine ve ekipmanla donattıkları atölyelerle sektöre insan kaynağı sağlamak için çaba harcadıklarını ifade etti.

OKUL MÜDÜRÜ TSURUTA EİİCHİ’NİN GÖNDERDİĞİ ARMAĞANLARI SADIK YAŞAR’A TESLİM ETTİ.

Japonya’daki ilişkilerin kurulmasını sağlayan Zonguldaklı İş İnsanı Murat Enşici ile kendini ziyarete gelen Lise heyetini de görüştüren Kantarcı, dünyanın dört bir yanında kardeş şehri olan Çaycuma Belediyesinin bu ilişki zenginliğinden toplumun tüm kesimlerinin istifade etmesi için çaba harcadığını söyledi. Kuma Teknik Lisesi ile geliştirilecek kardeş okul ilişkisinin Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eğitim kapasitesine ciddi katkı yapacağına inandığını söyleyen Kantarcı, Okul Müdürü Tsuruta Eiichi’nin gönderdiği armağanları Sadık Yaşar’a teslim etti.

ALMANYA’DA DA BİR KARDEŞ OKUL İLİŞKİSİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLADI

Başkan Kantarcı okul heyetinden gelen talep üzerine, Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Çaycuma’nın Almanya’daki kardeş kenti Lennestatdt’ta bir okulla kardeş olması için de çalışma başlattı. Okul heyeti ile Lennestatd Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı ile de görüştüren Kantarcı, hem Kalembaşı, hem de Okul Müdürü Sadık Yaşar’la bu konuda mutabakata vardı.

Liseliler gururlandırdılar! Liseliler gururlandırdılar!

Editör: Abdullah KARABACAK