İçişleri Bakanlığı, Meteoroloji Müdürlüğü verileri doğrultusunda Zonguldak'ta fırtına ve tam fırtına  beklendiğini belirterek, vatandaşları uyardı. 

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre hafta sonunda fırtına, tam fırtına bekleniyor.  

 Vatandaşlarımızın ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları; mecbur kalmadıkça hafta sonu sokağa çıkmamaları gerektiği hususu önemle duyurulur." denildi.

FIRTINA - TAM FIRTINA BEKLENİYOR:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, fırtına etkisi altında Türkiye genelinde çeşitli olumsuz hava koşulları yaşanması bekleniyor. Bu durumun 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde geçerli olacağı belirtiliyor.

GEÇERLİLİK PERİYODU:

Meteorolojik uyarı, 23 Aralık 2023 Cumartesi günü başlayacak ve 24 Aralık 2023 Pazar gününe kadar devam edecek.

 TEDBİRLER ALINMALI:

Vatandaşların ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önemle vurgulanıyor. Meteorolojik uyarı kapsamında, hafta sonu sokağa çıkma konusunda vatandaşlara mecbur kalmadıkça dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Meteoroloji ekipleri, hava durumuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederken, vatandaşlar da gerekli tedbirleri alarak olası olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarılıyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Madenciyle bayramlaştılar... Madenciyle bayramlaştılar...

Editör: Abdullah KARABACAK