(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, ‘’İçimizdeki Engelleri Sevgi ile Aşalım’’ konulu Anneler Günü söyleşisi düzenlendiği bildirildi.

Müdürlüğün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’ÖZEV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Saime Toptan’ın konuk olarak katıldığı söyleşiye; Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, il protokolümüzün eşleri, özel eğitim öğrencilerimizin kıymetli anneleri katıldı.
 
‘ENGELLERİ SEVGİYLE AŞALIM’

Söyleşiye, bir şiir okuyarak başlayan Sayın Saime Toptan, gerçek duyarlılığın, sosyal duyarlılık olduğunu belirterek, söyleşiye katılan annelere seslenirken engelli bireylerimizin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için sevginin, eğitimin ve ailelerin desteğinin çok önemli olduğunu, devletimizin çalışmaları sonucu çıkardığı yasalar ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile güzel sonuçlara ulaşıldığını, sosyal duyarlılığa toplumdaki bütün bireylerin dahil olması durumunda, engellilerin sorunlarını anlama konusunda daha fazla mesafe alınabileceğini ifade ettiler.
Yaptığı çalışmalara ‘İçimizdeki Engeller’ adını verme sebebini asıl engelin, asıl zorlanmanın, diğer ailelerimizin doğru yaklaşımları sergilemedeki tutumları olduğunu anlatan Toptan, ancak birlikte yaşam enerjisi ile içimizdeki engelleri aşma gayretlerine destek verdiğimiz zaman engelleri kaldırarak yaşamı paylaşabileceğimizi ifade ettiler.

‘FEDAKARLIĞIN VÜCUT BULMUŞ HALİ ANNELER, HAKKINIZ ÖDENMEZ’

ÖZEV Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Saime Toptan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen ‘İçimizdeki Engelleri Sevgi İle Aşalım’ temalı söyleşinin açılışında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan; karşılıksız sevgileriyle bizleri yetiştirip merhamet ve şefkatleri ile kalplerimizi ısıtan, göz bebeğimiz çocuklarımızın eğitiminde çok büyük role sahip olan ilk öğretmenimiz, fedakar annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum. Siz kıymetli anneler, geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yetiştiren anneler, özveri kelimesinin tam karşılığı anneler, evladını canından çok seven anneler, sizler fedakarlığın vücut bulmuş halisiniz. Hakkınız ödenmez. İyi ki varsınız’ dedi.

‘100 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR’

Aldoğan, Zonguldak’ta eğitim gören 100 bin öğrenci için aynı zamanda bir anne sorumluğu taşıdığını, her sabah bu sorumlulukla uyanarak, Zonguldak eğitim ailesinin tüm fertleri ile onlar için çalıştıklarını ifade etti.
Söyleşi sonunda, özel yürekli bireyler ve çocukların annelerinin sorularını da cevaplayan Saime Toptan hanımefendi, söyleşiye gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetlerini ifade etti. 

"Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış" "Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış"

YÜREKLERE DOKUNDU

Söyleşinin yüreklere dokunduğunu belirten katılımcılar, teşekkürlerini ilettiler.
Bu özel günde söyleşiye katılarak, kıymetli annelerimiz ve misafirlerimizle birikimlerini paylaşan Sayın Saime Toptan’a şükranlarımız sunuyoruz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

fef16317-9845-43bb-9aff-8c6125a3ba96

e4d1b6d2-70f5-4908-bff0-ff34a6b869520b7a2d72-2869-408a-86be-edfcf3fa2baa

b10f1855-bc7c-489b-8459-46ad79b0d057

Editör: Abdullah KARABACAK