Zonguldak, Bartın ve Karabük'te şiddetli yağış uyarıları devam ediyor. Meteoroloji'nin dünden itibaren uyarı verdiği Batı Karadeniz'de özellikle dere yatağında oturan vatandaşların teyakkuzda olmaları istendi.

AYM’den çift maaşa iptal: Eşitlik ilkesine aykırı... AYM’den çift maaşa iptal: Eşitlik ilkesine aykırı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Zonguldak, Bartın ve Karabük'ün yer aldığı Batı Karadeniz Bölgesi'nde çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Uyarılar sürerken, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde sel ve su taşkınları yaşanıyor.

Zonguldak Valiliği, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre ilimiz ve çevresinde Pazar, Pazartesi ve Salı günü şiddetli ve aşırı şiddetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Sağanak yağışın kuvvetli rüzgarla birlikte oluşturacağı olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olalım" uyarısı yaptı.

Bartın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Batı Karadeniz geneli çok kuvvetli (51-75 kg/m2/12 saat), Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce ve Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç ve batısında yer yer şiddetli (76-100 kg/m2/12 saat), Bartın il geneli ile Kastamonu'nun kuzeyi, Karabük'ün kuzey ve batısı, Sinop'un batısı, Zonguldak'ın iç kesimleri ile Düzce'nin batısında yer yer aşırı (100 kg/m2/12 saat) olması beklendiğinden vatandaşlarımızın meydana gelebilecek ani sel, su baskın, heyelan, yağış anında dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ederiz" denildi.

Karabük Valiliği de vatandaşların dere kenarlarına inmemesi, heyelan riski taşıyan bölgelere yaklaşılmaması ve ayrıca tehlike arz eden yapılardan uzak durması uyarısında bulundu.

Editör: Abdullah KARABACAK