Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu... Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu...

Zonguldak'ın Asma Mahallesi Tulumba Sokak'ta dün akşam saatlerinde meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 70 yaşındaki Perihan Çakar ve oğlu Sait Çakar'ın(50) cansız bedenlerine ulaşıldı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Zonguldak ilimiz merkez ilçesi Asma mahallesinde iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüş, 2 vatandaşımız göçük altında kalmıştır. arama kurtarma çalışmaları sonucunda iki vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Büyük bir gayret ve özveri ile çalışan tüm ekiplerimize milletimiz adına şükranlarımızı sunarız''

Anne-oğulun cenazelerini göçük altından çıkarılarak hastane morguna götürüldü. 

-OLAY-

Zonguldak’ta kuvvetli yağışta oluşan heyelanda bir ev toprak altında kalarak yıkılırken, içinde Perihan Çakar (70) ve oğlu Sait Çakar (50) mahsur kalmıştı.

Bunun üzerine olay yerine olay yerine arama kurtarma ekipleri sevk edildi. İş makineleriyle arama kurtarma çalışması yapıldığı sırada ikinci bir heyelan meydana gelmiş,  kurtarma ekipleri heyelanda kalmıştı. Çok sayıda arama kurtarma ekibinin görev yaptığı bölgede 2'si ağır 18 kurtarma ekibi yaralı olarak kurtarılarak hastanelere kaldırılmıştı. Bölgeye çok sayıda ambulans, arama- kurtarma ekibi, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan maden işçileri sevk edildi. Heyelanın yaşandığı bölgedeki tüm vatandaşlar, tehlike sebebiyle alandan uzaklaştırılmıştı.

Editör: Abdullah KARABACAK