Kahramanmaraş merkezli depremlerin en ağır hasarı verdiği iller arasında yer alan Hatay bir kez daha şiddetli bir şekilde sarsıldı. AFAD, Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyururken, bölgede bazı binaların yıkıldığı belirtildi. Beşik gibi sallanmaya devam eden 6.4'ün ardından Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Hasarlı binalardan uzak durulması çağrısında bulunuldu... 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehri etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Hatay'da büyük hasara neden olmuştu. Şehirde binlerce bina yıkılırken, çok sayıda vatandaş hayatını kaybetmişti. 

HATAY 6.4 İLE SALLANDI

Depremin şokunu atlatamayan Hatay bir kez daha sallandı. AFAD, Hatay'ın Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Depremde en güvenli illeri sıraladı... Depremde en güvenli illeri sıraladı...

HATAY BEŞİK GİBİ SALLANIYOR

6.4'lük büyük depremden 3 dakika sonra Samandağ merkezli 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Şehirde bazı binaların yıkıldığı belirtildi.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

İki büyük depremin etkisinden kurtulamayan Hatay'da vatandaşlar büyük korku yaşadı. Depremin çok şiddetli olduğunu belirten vatandaşlar, hızla kaldıkları yerden çıktı.