Oktay ile Türkan'ın aşkı... Oktay ile Türkan'ın aşkı...

Zonguldak Uzunmehmet Göğüs Hastalıkları Hastanesi Rüzgarlımeşe Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin birleştirilerek başka bir yere taşınıyor. Site ek Hastane binasına taşınacağı belirtilen söz konusu iki hastanenin, İnağzı Mahallesi'ndeki yaklaşık 50 dönümlük araziye taşınması talep ediliyor.  İnağzı sakinleri, "Bari bu kez doğru bir yerde karar verilsin. Hastane yeri için İnağzı mevkisinde gayet uygun alan var. Yetkililer burayı dikkate alsın" diyor. 

İnağzı Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu. İnağzı Kalkındırma Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Kurt, Kadın Doğum ve Göğüs Hastaneleri için İnağzı'ndaki Orman İşletmesi'ne ait arazinin daha müsait olacağını söyledi.

2010 yılından bu yana hastanenin buraya yapılması için büyük mücadele verdiklerini ifade eden Kurt, "Hastanenin mahallemize yapılması için çaba sarf ediyoruz. En güzel hastane yapılacak yer mahallemizdir. Gökçebey ilçesinden kalkan bir trenin vatandaşları alarak hastane önünde durma imkanı var. Halkımıza hizmet edilsin istiyoruz. Şu an ki hastanenin bulunduğu alanı idari merkez yapalım. Kilimli, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinden gelen hastalar burada yapılacak hastanede tedavi olabilir. Ben 2010 yılında yerel bir gazetede buraya hastane yapılması konusunda demeç vermiştim. O zamandan beri buraya hastane yapılsın diye mücadele veriyoruz. Atatürk Devlet Hastanesi yapılsın dedik, olmadı. Eski yerine sıkıştırıldı. Şimdi herkes bin pişman. Bu kez de Kadın Doğum ve Göğüs Hastanesi'nin taşınacağını duyduk. Kilimli sahil yolumuz da yapıldığına göre bu kez doğru yerde karar vermek lazım. Burada geniş alan var. Altında denizi, tertemiz havası var. İlla şehir merkezine sıkış tepiş bir yere taşımak mı gerekiyor? Ben sayın valimizden ve yetkililerimizden bu konuyu değerlendirmesini istiyorum" dedi.