Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak 22’nci dönem Milletvekili Harun Akın, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Akın, ZGC Başkanı Akbıyık’a taziye dileklerini iletmesinin ardından saha çalışmaları hakkında bilgi verdi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun'un da yer aldığı ziyarette konuşan Akın, şunları söyledi:

“Pazar günü seçim var. Türkiye'de bugüne kadar yaşamış olduğum seçimlerin bana göre en farklısı, en önemlisi. Çünkü pazar günü çıkacak sonuç sadece bir partinin başarısı, bir kişinin bir koltuğa oturması veya bir makam mevki kazanmasının ötesinde bakıyorum. Türkiye'de yaşamış olduğumuz ülkemizin sistemi, rejimi gerçekten ciddi şekilde halkın önüne geliyor. 20 yıldır iş başında olan ve değişen bu süre içinde Cumhurbaşkanı Hükümet sistemi var. Pazar günü halkımız büyük oranda bu noktada karar verecek. Ben inanıyorum ki pazar günü çıkacak sonuç ne olursa olsun bu sistemin tekrar tartışmaya açılacağına inanıyorum. Yani Türkiye'de böyle bir sistemin başarılı olma şansını biz önceden söylüyorduk. Bundan sonra da bunu söyleyebileceğiz. Bence sıkıntı budur. İnşallah pazar günü halkımız çok ciddi bir karar verecektir. Tabii ki çıkan karar ne olursa olsun olduğu gibi saygı duyacağız. Bu çerçevede de Zonguldak'tayım.

“ÖRGÜTLÜ ÇALIŞMAYI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Ben Zonguldak'ta uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde defalarca İl Başkanlığı yaptım. Milletvekilliği yaptım. Seçim dönemlerinde bizden örgüt arkadaşlarımız, yöneticilerimiz ne isterse hep onlara uymaya gayret gösterdim. Çünkü biz örgüt terbiyesi, örgüt disipliniyle büyümüş siyasetçileriz. Örgütlü çalışmayı çok iyi bildiğimi iddia ediyorum. Bundan sonra da yarın da öyle olacak. Yaşımız ömrümüz yettiği, sağlıklı olduğumuz sürece Cumhuriyet Halk Partisi'nin şahsımdan istemiş olduğu her çalışmanın içinde olmaktan şeref duyarım. Bugün de bunu yapıyorum. Zaten genel başkanımızın 1 Mayıs'taki mitingine yine kendi yaşamış olduğum siyasi geçmişime göre benim orada, o mitingde olmam lazım diyordu. Ama bunun yanında da hem merkez ilçe başkanlığımızın hem de sayın milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz'ın bizimle birlikte bu çalışmaların içinde olmamızdan memnuniyet duyacağına dair bize ifadeleri tabii ki bizi daha çok heyecanlandırdı ve bir an önce buraya gelmeye sevk etti. Seçime kadar buradayız. Örgütümüzün yapacağı çalışmaları takip edeceğiz.

“ZONGULDAK’TA HERKES BİR ŞEY SÖYLÜYOR”

Zonguldak sorunları olan bir kent. Zonguldak'ta hep herkes bir şey söylüyor ama benim bir iddia ettiğim konu var ve dün de bunu iddia ediyordum. Bundan sonra da yaşadığım süreci iddia edeceğim. Her insanın bir varoluş nedeni vardır. Zonguldak'ın varoluş nedeni kömürdür, enerjidir. Zonguldak enerjisinin başkentidir. O yüzden kömürden kömürün yanına veya kömürü geriye atarak öne ne çıkartmaya çalışırsanız çıkartın hiçbiri olmaz. Zonguldak bir kömür yerin altında bir nokta 300 milyon ton kömür vardır. Bugün bilimsel rakamlarla bu kömürü bu hızla çıkarsak 500 yıl da bilim adamları 150 yıl çıkarsa yetecek kömür vardır. Bu kömüre de Erdemir'in ihtiyacı vardır. Kardemir'in ihtiyacı vardır. Burada çalışacak insanlara da Zonguldak'ın boşalan, mezar kazacak genci kalmayan köylerin ihtiyacı vardır. Olaya böyle baktığımız zaman Zonguldak için de inşallah hayırlı olacak bir seçim diye düşünüyorum. Şimdiden bütün partilere, bütün adaylara hayırlı olsun."

Yapılan ziyarette CHP merkez ilçe başkanı Ebru Uzun ve partililer de hazır bulundu.

Örülerek 10 metre yükseltilecek! Örülerek 10 metre yükseltilecek!

Başkan Akbıyık ise taziyede bulunan Akın ve beraberindeki CHP'li heyete teşekkür etti.