ZONGULDAK PRESS / ÖZEL HABER

Zonguldak'ta Beyza ve Aykut Gümüştaş çiftinin düğününde büyük sürpriz yaşandı. "Bu düğünü yakarım. Siz evlenemezsiniz!.." diye düğün salonunu basan hamile sevgili gelin ile davetlileri şoka uğrattı. Özel bir firmada mühendis olarak çalışan ve aynı zamanda tiyatroculuk yapan Aykut Gümüştaş ile öğretmen Beyza Uzgören'in düğününü basan tiyatrocular, genç çifte ve davetlilere soğuk ter döktürdü.

Zonguldak Polisevi'nde düzenlenen düğün, renkli görüntülere sahne oldu. Mustafa - Fatma Uzgören çiftinin kızları Beyza Uzgören ile Kilimli'nin tanınan esnaflarından Selahattin - Şenay Gümüştaş çiftinin oğulları Aykut Gümüştaş, hayatları boyu unutamayacakları bir düğünle hayatını birleştirdi.

Zonguldak Sanat Tiyatrosu Yönetmeni Erhal Koltuk, Genel Koordinatör Serap Dumlupınar, Semih Canbulut ve Onur Berber, genç çifte en mutlu günlerinde hayatlarının oyununu oynadı. Düğünün tam ortasında damadın hamile bıraktığı sevgilisi rolünde çığlıklarla salona giren bir kadın, erkek kardeşi ve babasıyla birlikte damadın düğününü bastı. Yanındaki erkek kardeşi ve babasının da "Bu düğünü yakarız" diye üzerine yürüdüğü çift, neye uğradığını şaşırdı.

Aldatılan sevgili ve ailesinin, damadın üzerine yürümesi karşısında salon adeta buz kesti. Neye uğradığını şaşıran gelin, hamile sevgili rolündeki tiyatrocu Serap Dumlupınar'ın doğum çığlıkları arasında karnından çıkardığı "Bir yastıkta kocayın!" yazılı yastıkla rahat bir nefes aldı.

İBB Okul Öncesi Okul Müdürü Beyza Uzgören ile Mühendis Aykut Gümüştaş, şaşkınlıklarını uzun süre üzerinden atamadı.

Salondaki davetlilere hitap eden Tiyatrocu Serap Dumlupınar, "Değerli konuklar. Öncelikle gelin ve damada mutluluklar diliyorum. Biz Zonguldak Sanat Tiyatrosu olarak, damat bey kendisi de derneğimiz üyesi olduğu için küçük bir sürpriz yapmak istedik. Hoşgörünüz için çok teşekkür ediyorum. Yanlış anlaşılsın istemiyoruz. Gelinimiz de çok anlayışla karşıladı. Tekrar mutluluklar dileriz." şeklinde konuştu.

Gelin Beyza Uzgören ise "Gerçekten hamile zannettim. Doğuracak zannettim. Biz çok şanslı bir çiftiz. O yüzden 'bir bebek geliyor olabilir' diye düşündüm. Ama ondan sonra Aykut diye bağırınca bu işte bir terslik var dedim. Sonra yastık olduğunu anladım. Eşimin tiyatrocu olduğunu bildiğim için son kısımda izlemenin keyfini sürmeye başladım. Çok keyifli ve çok güzeldi. Hem bizim için çok güzel bir anı oldu hem de ileride çocuklarımıza izletirken anlatabileceğimiz çok paha biçilmez bir anı bıraktıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Hayatının en büyük oyunuyla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Damat Aykut Gümüştaş da mutluluklarına ortak olan herkese teşekkür etti.

tiyatro1

tiyatro2

tiyatroo3

tiyatro5-1

tiyatro4

tiyatro6

tiyatro7

tiyatro8

tiyatro20

tiyatro9

tiyatro11

tiyatro13

Cami cemaati Başkan Erdem’e seslendi... Cami cemaati Başkan Erdem’e seslendi...

tiyatro14

tiyatro17

tiyatro15