Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377 Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377

TTK'nın Bartın Amasra'daki maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi. 

Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yer altında işçilerin çalıştığı sırada şiddetli bir patlama meydana geldi. Madende 110 işçinin çalıştığını söyleyen Bakan Soylu, "Riskli bölgede 49 kardeşimiz vardı" ifadelerini kullandı. Olayla ilgili son durumu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 22 işçinin hayatını kaybettiğini, 17 kişinin yaralandığını belirterek, "Yaralılardan 8'i yoğun bakımda, 4'ü serviste tedavi görüyor. 5 yaralı ise alanda kurulan Acil Müdahale Merkezinde" dedİ.

Maden ocağındaki patlamayla ilgili son durumu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, " Bartın'da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada 22 vatandaşımızı kaybettik. Her birine yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralıların sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Yaralılardan 8'inin ise yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü belirten Koca, "Yaralılardan 8'i yoğun bakımda, 4'ü serviste tedavi görüyor. 5 yaralı ise alanda kurulan Acil Müdahale Merkezinde. 2 Ambulans Uçak, yoğun bakımdaki hastalardan 1'ini Ankara'ya, 5'ini ise Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Yanık Merkezine ulaştırmak üzere harekete geçti" ifadelerini kullandı.