Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) girecek 8. sınıf öğrencilerine, okullardaki gönüllü öğretmenlerin akademik danışmanlık yapacaklarını bildirdi.

Liselilere piyango çıktı... Liselilere piyango çıktı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:
‘’LGS kapsamındaki merkezi sınav öncesinde; 2022 LGS sonuçları, LGS kapsamında akademik boyutu desteklemeye yönelik çalışmalar, sınav sürecine kadar okullarda 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılan ve yapılacak çalışmalar, deprem bölgesindeki illerden gelerek Zonguldak genelindeki okullara nakilleri yapılan 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan çalışmalar, sınav hazırlıkları kapsamında uygulanan akademik danışmanlık sistemi, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürleri, Merkez Ortaokul Müdürlerinin katıldığı toplantıda değerlendirildi. 
2022 LGS sonuçları merkezi sınav puanları üzerinden yapılan analizler, eğitim öğretim yılı başında yapılan hazır bulunuşluk uygulamaları, LGS kapsamında açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), öğrenci memnuniyet anketleri sonuçları da değerlendirildi.’’

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİMİZDEN  AKADEMİK DANIŞMANLIK 

Açıklamada, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, şu ifadeleri kullandığı belirtildi:
‘’Evlatlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için her zaman yanlarında olacağız. LGS öncesinde okullarımızda öğrencilerimize desteklerimiz devam ediyor. DYK kurslarımız, Bakanlığımızın sağladığı yardımcı kaynak kitaplar, Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde hazırlanan soru havuzları, merkezî sınava ilişkin aylık örnek soruları ve çözüm videoları, bireysel ve grup rehberlik çalışmaları ile öğrencilerimizin akademik süreçlerini destekliyoruz. LGS’ye girecek olan 8. sınıf öğrencilerimize, okullarımızdaki gönüllü öğretmenlerimiz akademik danışmanlık yapacaklar. Sınava hazırlık sürecini çok daha verimli değerlendirebilmeleri için yapılacak etkin rehberlik çalışması ile sağlanan geri dönütlerle iyi bir hazırlık süreci geçirecekler.

‘LGS KAPSAMINDA YAPILACAK MERKEZİ SINAV, 4 HAZİRAN 2023 PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK’

Yaptığımız çok boyutlu sınav analizleriyle okullarımıza, ilçelerimize verdiğimiz geri dönütler sayesinde öğrencilerimizin akademik yönünü iyileştirmeye yönelik atılacak adımlarla, iyileştirme planlarının hazırlanmasına önemli katkılar sunuluyor. Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri özelinde yapılan konu kazanım analizleri, okullarımızın yapacağı akademik çalışmalara ışık tutmaktadır. Deprem bölgesinden ilimiz okullarına nakillerini yaptığımız sınav sürecindeki 8. sınıf öğrencilerimize de her türlü destek sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin başarılı bir sınav süreci geçirmeleri için onları akademik ve psikososyal açıdan desteklemeye devam edeceğiz. Deprem bölgesindeki iller dahil Ülkemiz genelinde 4 Haziran 2023'te yapılacak LGS ile ilgili tüm işlemler 2022-2023 eğitim öğretim  yılı sonunda Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzuna göre yapılacaktır. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Evlatlarımız, kıymetlimiz ve geleceğimizdir. Eğitim süreçlerinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.’’

a7e75cd4-c6d6-4600-ab6f-260965b0f432

5a395eca-916d-4191-bf6c-21fdd3b72325

HABER: ORHAN AKYÜZ