Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), İş Bulma Kurumu (İŞKUR) ve Zonguldak Valiliği arasında gençlerin istihdamı konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Kara Fatma'nın ölüm yıldönümü... Kara Fatma'nın ölüm yıldönümü...

Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın  yanı sıra Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk yer aldı.

2022 ve 2023 yıllarının "Genç İstihdam" temasının belirlendiği bildirilen açıklamada, şu bilgiye yer verildi:

"Bu sorumluluk bilinci ile mesleki eğitim ve istihdam edilebilirlik alanında hizmet veren kurumlar ile kalkınmayı önceleyen kurumların işbirliği yapması; nitelikli işgücü yetiştirilmesine, gençlerde yerel, bölgesel ve ulusal kalkınma bilincinin oluşturulmasına, gençlerin geleceğin işlerinin gerektirdiği beceriler ile donatılmasına, gençlerin becerilerine uygun işlerde istihdam edilmesine ve gençlerin üretim süreçlerine aktif katılımının sağlanmasına imkan sağlayacaktır.

Bu kapsamda gençlerimizin niteliklerinin ve becerilerinin geliştirilmesi, mesleki eğitim düzeyinin ve istihdam edilebilirliğinin artmasını sağlamak amacıyla, Zonguldak Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ile ilgili çalışmaların planlı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla işbirliği protokolü imzalanmıştır. Protokol kapsamında, 2022 ve 2023 yılları boyunca, ortak eğitimler, kariyer günleri, istihdama yönelik etkinlikler vb. çalışmalar gerçekleştirilecektir."

foto1foto3foto4

Editör: Abdullah KARABACAK